افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : چهارشنبه, 10 فوریه , 2016 لینک کوتاه خبر :

افزایش پیوستن جوانان غوری به صفوف نیروهای امنیتی کشور

به گفته آقای مومنیار پیوستن جوانان به صفوف نیروهای امنیتی نشان دهنده علاقه مندی آنها برای دفاع از کشور و شهروندان افغانستان است.
دگروال محمد اعلم مومنیار قوماندان جلب و جذب اردوی ملی در غور با ابراز این مطلب میگوید: نسبت علاقه مندی بیشتر جوانان جهت پیوستند به صفوف نیروهای امنیتی آنها در ۹ ماه گذشته بیشتر از ۴۰۰ تن را به برای پیوستن به صفوف نیروهای اردوی ملی سوق نموده اند.

به گفته آقای مومنیار پیوستن جوانان به صفوف نیروهای امنیتی نشان دهنده علاقه مندی آنها برای دفاع از کشور و شهروندان افغانستان است: ” در سال قبل روند جلب و جذب ما در مرکز و ولسوالی ها به دلیل مشکلات که در حکومت بود به رکود مواجه شد اما امسال افزایش یافته است و در ۱۴ سال گذشته ۱۳۰۰۰ هزار جوان به این نیروها جذب شده اند. “

آقای مومنیار می افزاید طبق فرمان تازه ریاست جمهوری افراد فراری و غیر حاضر اردوی ملی با یک تضمین قوی فرصت پیوستن دوباره را به قطعات شان به دست آورده اند.

وی میگوید افراد که به صفوف نیروهای امنیتی می پیوندند ضمن دریافت امتیاز مناسب فرصت های آموزش حرفه این و تخنیکی، سواد آموزی، راننده گی، بخش های صحی و غیر نیز برای شان مساعد است: ” بر علاوه اینکه معاش خوب برای این افراد داده میشود مهارت های دیگری فنی و حرفوی مانند سواد آموزی، راننده گی وغیره آموزش داده میشود. “

در همین حال عبدالحمید ناطقی عضو شورای ولایتی غور پیوستن این افراد را به صفوف نیروهای امنیتی به ویژه اردوی ملی برخاسته از حمایت های گسترده شهروندان از این نیروها و اعتماد آنها نسبت به اردوی ملی خواند.

آقای ناطقی می گوید، اردوی ملی از نظامیان محسوب میشوند که بهترین جایگاه اجتماعی را در بین جامعه دارند که این کار سبب علاقه مندی بیشتر جوانان به این صفوف گردیده است:

” حمایت مردم از نیروهای امنیتی و هم چنان جای گاه اجتماعی خوب این نیروها در میان مردم باعث تشویق جوانان میشود و آنها نیز برای پیدا کردن محبوبیت و دفاع از سر زمین شان تلاش میکنند تا به این نیروها پیوست شوند. “

در همین حال جوانان و فعالین مدنی نیز به این باور اند که جوانان در کشور هیچ گاه از مبارزه با مخالفین دست نخواهند کشید و روند پیوستند شان به نیروهای امنیتی بالاتر خواهد رفت.

آنها حس وطن دوستی، عشق به مردم و کشتن شهروندان را از سوی تروریستان یکی از عمده ترین دلایل پیوستن این افراد به نیروهای امنیتی میخوانند.

عبدالقدوس یکی از جوانان و عضو جامعه مدنی میگوید: ” ما باورمند هستیم که نه تنها جوانان غوری برای دفاع از کشور تلاش دارند بلکه تمام جوانان آگاه افغانستان این آرزو را دارند تا از وطن و مردم خود در برابر خون و جان خود دفاع نمایند و این راه را به عنوان یک آرمان دنبال میکنند. “

روند افزایش جوانان به صفوف نیروهای امنیتی در حال افزایش یافته است که در طی سال جاری شهروندان کشور در تمام نقاط افغانستان حمایت شانرا از این نیروها اعلام کرده اند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار