افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اجتماعی, اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : پنج‌شنبه, 9 مارس , 2017 لینک کوتاه خبر :

افزایش نگرانی ها از واگذاری خدمات قونسلی وزارت خارجه به بخش خصوصی

وزارت خارجه

باشنده گان افغان از برون‌سپاری خدمات قونسلی  به بخش خصوصی اظهار رضایت نداشته و می‌گویند واگذاری امور به بخش خصوصی سبب هزینه‌بر بودن انجام کارهای قونسلی  بیش از پیش شده و کیفیتی هم در قیاس با گذشته در ارایه خدمات مشاهده نمی‌شود.

 

خدمات قونسلی  وزارت خارجه افغانستان به شرکت روان خدمت واگذار شد.

 

وزارت خارجه کشورمان در ارتباط با این برون‌سپاری گفته که این اقدام با هدف ارایه خدمات بهتر به باشنده گان، تکریم ارباب رجوع و رفع نگرانی‌های امنیتی صورت گرفته است.

 

شرکت روان خدمت در قالب ارایه خدمات قونسلی  قرار است اسناد مراجعان مانند عقدنامه، تذکره و مدارک و مدارک تحصیلی را به‌منظور کارهای قونسلی  دریافت و پس از تایید وزارت خارجه من‌حیث واسطه این مدارک را به باشنده گان افغان بازگرداند.

 

هارون همیم رییس شرکت خدمات روان در این رابطه گفت: پس از برون سپاری خدمات قونسلی  توسط وزارت خارجه، بخش خصوصی روزانه 700 دوسیه را به جریان می‌اندازد که در برابر یک هزار نفر مراجعه کننده رقم خوبی بوده و نشان می‌دهد بکار مردم رسیده‌گی می‌شود.

 

وی خاطرنشان کرد:روند کار طوری است که ما اسناد را دو روز پس از دریافت دوباره به مراجعین تحویل می‌دهیم و در نظر داریم این زمان را به یک روز برسانیم، بخش خصوصی این کار را در ازای یک هزینه مشخص انجام می‌دهیم، می‌دانیم یک هزینه اضافی را مردم پرداخت می‌کنند ولی اینکار برای ارایه هر چه بهتر خدمات لازم است.

 

وی تاکید کرد: با راه‌اندازی نماینده گی‌های بیشتر بخش خصوصی بازدهی ارایه خدمات بیشتر می‌شود.

 

این در حالیست که باشنده گان افغان از برون‌سپاری خدمات قونسلی  به بخش خصوصی اظهار رضایت نداشته و می‌گویند واگذاری امور به بخش خصوصی سبب هزینه‌بر بودن انجام کارهای قونسلی  بیش از پیش شده و کیفیتی هم در قیاس با گذشته در ارایه خدمات مشاهده نمی‌شود.

  1. عبدالکریم :

    کارمندان روان خدمات برای مردم مشکلات زیادی را ایجاد کرده است درمقابل تصدیق اسناد پول اضافی میخواهد

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار