افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, خبر ویژه -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : چهارشنبه, 12 آگوست , 2015 لینک کوتاه خبر :

افزایش نگرانی ها از موجودیت جاسوسان خارجی در داخل حکومت

جاوید فیصل معاون سخنگوی ریاست اجراییه روز گذشته گفت که حکومت دراین زمینه کارمی کند و در فرصت لازم دربرابر آنان اقدام خواهد شد.

 

اظهارات اخیر رییس اجرایی حکومت افغانستان در مورد موجودیت جاسوسان در داخل نظام کشورسبب نگرانی جدی مردم شده است.

 

 

ریاست اجرایی می گوید، این افراد کسانی اند که هم در چوکات حکومت کارمی کنند و هم از مخالفان مسلح حمایت می کنند.

 

جاوید فیصل معاون سخنگوی ریاست اجراییه روز گذشته گفت که حکومت دراین زمینه کارمی کند و در فرصت لازم دربرابر آنان اقدام خواهد شد.

 

جاوید فیصل گفت:

“افراد و گروه های هستند که مستقیماً و یا هم غیر مستقیم از مخالفان مسلح حمایت می کنند و تشدد مورد پسند آنان است، باید از آن افراد جلوگیری صورت گیرد، حکومت بالای این افراد کار کرده است تا مشخص شود، وضاحت ها بدست آرود باز در مورد آنان اقدام خواهد شد.”

 

عبدالله عبدالله رییس اجرایی حکومت افغانستان روز دوشنبه در نشست شورای وزیران گفت که شماری از افراد در داخل حکومت به گونهء مستقیم و یا غیر مستقیم از مخالفان مسلح حمایت می کنند.

 

آقای عبدالله افزود که این مشکل از حکومت قبلی باقی مانده است، اما به گفته وی مبارزه با این افراد در صدر برنامه های کاری حکومت وحدت ملی قراردارد.

 

پیش از این نیز در مورد موجودیت شماری از جاسوسان که در دستگاه حکومتی به نفع مخالفان مسلح دولت و برای برخی از کشور های بیرونی کار می کنند، اظهارات مشابه مطرح شده بود.

 

اما کارشناسان می گویند ،ممکن این بار این اظهارات به دلیل اشتراک شماری از چهره های مطرح در مراسم فاتحه خوانی ملا محمد عمر در شهر کابل صورت گرفته باشد.

 

حاجی سید داوود یک تن از این کارشناسان فعالیت این افراد را خطرناک ترازمخالفان مسلح دولت می داند،

 

حاجی سید داوود می گوید:

“این گروه از افرادی که در خارج از کشور اند و یا در اداره نیستند خطرناکتر اند. این ها در اداره هستند، موتر دارند، از معاش و دیگر امکانات استفاده می کنند و بالاخره بر ضد حکومت به دیگران معلومات می دهند.”

 

آقای داوود می گوید که اتهام جاسوسی برافراد نباید براساس اظهارات که با استفاده از آزادی بیان صورت می گیرد، وارد شود، اما وی تاکید می کند که موجودیت جاسوسان درنظام خطرناک و نگران کننده است.

 

دراین حال مردم عام وکارشناسان تاکید می کنند که در تقرر افراد در ادارات حکومتی به خصوص در ارگان های امنیتی باید توجه بیشترصورت گیرد تا مخالفان مسلح دولت و افرادی که برای بیگانه ها کار می کنند، نتوانند در نهاد های حکومتی نفوذ کنند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار