افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : چهارشنبه, 31 می , 2017 لینک کوتاه خبر :

افزایش نظامیان خارجی توافق نامه صلح حزب اسلامی را نقض نمی کند!

یکی از پیش شرط های اساسی توافق نامه صلح حزب اسلامی با دولت افغانستان، خروج کامل نظامیان خارجی بوده است…

سخنگوی حزب اسلامی گفت: افزایش نظامیان خارجی در افغانستان، توافق نامه صلح این حزب با دولت را نقض نمی کند؛ زیرا در چوکات توافق های صورت گرفته با دولت، پیش خواهیم رفت.

نادرافغان در باره احتمال افزایش 3 یا 5 هزار نظامی خارجی و موضع این حزب در قبال آن، گفت که حزب اسلامی با دولت افغانستان توافق نامه صلح را امضا کرده است و افزایش نظامیان خارجی ارتباطی با این توافق نامه ندارد.
وی افزود: ما بر این باور هستیم که اگر 100 هزار نیروی تازه نفس خارجی هم به افغانستان اعزام شوند، مشکل جنگ و ناامنی را حل نخواهند کرد و امنیت این کشور تنها از طریق گفت وگوی های بین الافغانی و توافق داخلی قابل حل خواهد بود.
افغان تأکید کرد که افزایش نظامیان خارجی جنگ را تشدید خواهد کرد و رقابت و جنگ نیابتی قدرت های کلان جهان و منطقه را در افغانستان شدت خواهد بخشید.
رسانه های خارجی و داخلی راپور داده اند که 3 تا 5 هزار نظامی امریکا و شماری دیگر از کشورهای عضو قرارداد ناتو به افغانستان اعزام خواهند شد.
کشورهای عضو ناتو در حال حاضر نزدیک به 13 هزار نیروی نظامی در افغانستان هستند که حدود 9 هزار تن از این نیروها را نظامیان امریکائی تشکیل می دهند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار