افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, امنیتی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : پنج‌شنبه, 2 ژوئن , 2016 لینک کوتاه خبر :

افزایش ناهماهنگی ها میان نیروهای امنیتی کشور

امنیتی

 

در اوج نبردها در بخش‌هایی از کشور، نبود هماهنگی میان بخش‌های مختلف نیروهای امنیتی کشور نگرانی‌ها و انتقادها را در پی داشته است.

 

پیش از این فرماندهان این نیروها بارها از نبود هماهنگی انتقاد کرده بودند، اما پاسخی دریافت نکردند.

 

نبود هماهنگی میان نیروهای امنیتی واکنش‌هایی را، در مجلس نماینده‌گان نیز بر انگیخته‌است.

 

فوزیه کوفی، نمایندۀ بدخشان در مجلس می‌گوید: «استراتیژی در برابر طالب، استراتیژی جنگ، یک استراتیژی ناکام است!»

 

در حالی که فرماندهان این نیروها، بارها این مشکل را مطرح کرده‌اند؛ اما نهادهای امنیتی در این‌باره پاسخ‌های ناهمگون می‌دهند. وزارت دفاع ملی بر هماهنگی کامل میان نظامیان کشور تأکید می‌ورزد؛ اما وزارت امور داخله، تنها برخی از نابه‌سامانی‌های جنگی را برخاسته از نبود هماهنگی میان این نیروها می‌داند و آن را تأیید می‌کند.

 

دولت وزیری، سخنگوی وزارت دفاع ملی می‌گوید: «تمام پلان‌گذاری‌هایی که در وزارت دفاع صورت می گیرد، این در یک هماهنگی کامل صورت می گیرد. در این پلان ها، وزارت امور داخله، ریاست عمومی امنیت ملی و حتا ارگان های محل، اشتراک دارند.»

 

صدیق صدیقی، سخنگوی وزارت امور داخله می‌گوید: «در بعضی نقاط که سطح بسیار پایین است و حضور اردوی ملی در آن جا کم رنگ است، یا نیستند در آن ساحات، شاید مشکلاتی بوده باشد.»

 

در همین حال، ریاست جمهوری می‌گوید که این ناهماهنگی‌ها در ماه‌های پیش وجود داشتند و اکنون، با تلاش‌های حکومت وحدت ملی، این مشکل حل شده‌است.

 

شاه‌حسین مرتضوی، معاون سخنگوی رییس‌جمهور می‌گوید: «هر روز وضعیت از لحاظ هماهنگی، هم میان بخش ملکی و هم و بخش قوت های نظامی، بیشتر شده می رود.»

 

پارسال، نیروهای دولتی در پیکار با طالبان و داعش، روزها و شب‌های سختی را سپری کردند. امسال هم که هنوز آغاز فصل جنگ است، این نگرانی مطرح است که مبادا آن رویدادها تکرار شوند.

 

از همین رو، آگاهان تأکید می‌ورزند که برای پرداختن هرچه بیشتر به این مبارزه، نیروهای امنیتی باید منجسم‌تر عمل کنند و نیز جامعۀ جهانی در تجهیز و بسیج این نظامیان بیشتر بکوشد.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار