افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, امنیتی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : پنج‌شنبه, 12 می , 2016 لینک کوتاه خبر :

افزایش ناامنی‌ها در بدخشان

ناامنی

 

ریاست اطلاعات و فرهنگ بدخشان می‌گوید که گسترش ناامنی‌ها در بدخشان سبب شده‌است تا گردشگران خارجی کمتر به این ولایت بروند.

 

این ریاست می‌افزاید که در سال‌های گذشته، همه‌ساله بیشتر از ۴۰۰ گردشگر خارجی از بخش‌های دیدنی و قله‌های بلند پامیر دیدن می‌کردند، اما در یک – دو سال اخیر شمار این گردشگران به‌گونۀ چشم‌گیری کاهش یافته‌است.

 

رییس اطلاعات و فرهنگ بدخشان می‌گوید که اکنون نزدیک به هفتاد جای دیدنی در بدخشان شناسایی شده‌است تا گردشگران خارجی بدون ترس و هراس از این جا‌ها دیدن کنند.

 

صدیقی لعل‌زاد، آمر گردشگری ریاست اطلاعات و فرهنگ بدخشان می‌گوید: «در گذشته به دلیل کم‌کاری در ادارات اطلاعات و فرهنگ، جاهای دیدنی کم بود، اما امسال بیش از ۷۰ تا ۸۰ جای دیدنی را ما برای گردشگران مساعد ساخته‌ایم. آنان می‌توانند به راحتی از آنجاها دیدن کنند.»

 

رییس اطلاعات و فرهنگ بدخشان می‌گوید که آنان می‌کوشند تا زمینۀ گردشگری را در بیش از ۷۰ مکان دیدنی فراهم می‌کنند: «بدخشان از زیباترین ولایت افغانستان است که بیشترین جای دیدنی و سیاحتی را در خود دارد. گردشگران می‌توانند به این ولایت مثل سال‌های گذشته بیایند و از مناظر زیبا و آهوی مارکوپول و پلنگ برفی آن دیدن کنند.»

 

غلام‌سخی غفوری، فرمانده پولیس بدخشان می‌گوید: «نیروهای امنیتی بدخشان مصمم هستند که تأمین امینت را برای مردم بدخشان و کسانی که از دیگر ولایت و دیگر کشور‌ها می‌آیند مساعد سازند.»

 

موجودیت آهوی مارکوپولو، پلنگ برفی و ده‌ها حیوان اهلی و وحشی در پامیر ولایتِ بدخشان سبب جلب توجه جهان‌گردان و سیاحان داخلی و خارجی شده‌اند.

 

بدخشان دارای وادی‌های سرسبز، قله‌های بلند شامخ، جهیل‌های بزرگ و دشت‌های پهناور است و از جهت دارابودن مناظر زیبای طبیعی، محیط مناسب برای رشد و توسعۀ صنعت گردشگری به‌حساب می‌آید

 

ریاست اطلاعات و فرهنگ بدخشان تأکید می‌ورزند که اگر بدخشان از وجود هراس‌افگنان پاکسازی گردد و امنیت این ولایت تأمین شود، گردشگری از یک سو زمینۀ کار را برای جوانان این ولایت فراهم می‌کند و از سوی دیگر درآمد زیادی به خزانۀ دولت واریز خواهد شد.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار