افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اجتماعی, اخبار, خبر ویژه -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : دوشنبه, 22 می , 2017 لینک کوتاه خبر :

افزایش میزان کمک ها برای عودت کنندگان بدون اسناد مهاجرت

لورا تامسون

بگفته معاون عمومی سازمان بین المللی مهاجرت، میزان کمک ها برای عودت کنندگان بدون اسناد مهاجرت افزایش پیدا کرده است.

خانم لورا تامسون معاون عمومی ای او ام گفت  در گذشته در نکته صفر طورخم ولایت ننگرهار تنها برای 10 – 15 فیصد برگشت کننده گان آسیب پذیر کمک های بشری صورت میگرفت اما اکنون این کمک ها به بیش از 90 فیصد افزایش پیداکرده است.

معاون عمومی ای او ام که روز گذشته به ولایت ننگرهار سفر کرده بود از از ایجاد یک مرکز پذیرایی مهاجرین افغان درطورخم خبر داده گفت اکنون ظرفیت ها و ارایه خدمات به برگشت کننده گان بهتر شده است .

سپس سید حسین عالمی بلخی  وزیر امور مهاجرین و عودت کننده گان ضمن خوش آمدید به این مقام ای او ام به افغانستان، از همکاری های این سازمان برای مهاجرین و عودت کننده گان سپاسگذاری نمود و خواهان کمک های بیشتر شان گردید .

وزیر امور مهاجرین گفت پس از بسته شدن سرحد اسلام قلعه روزانه 3 الی 44 هزار افغان از سرحد میلک ولایت نیمروز از ایران برگشت میکنند که 40 الی 50 فیصد آنان نیازمند کمک هستند به گفته وزیر امور مهاجرین سطح میزان مساعدت های بشری به برگشت کننده گان در سرحد میلک پایین بوده وی خواهان کمک های بیشر به برگشت کننده گان در آنجا گردید .

همچنان سید حسین عالمی بلخی خواهان همکاری سازمان بین المللی مهاجرت در زمینه ایجاد مرکز معلومات وزارت، و ارایه خدمات به برگشت کننده گان از کشور های اروپایی گردید .

معاون دفتر ای او ام تعهد نمود که برای کمک به عودت کننده گان در سرحد میلک منابع مالی جستجو خواهد کرد و این مشکل را با دونرها شریک خواهد ساخت.

 

 

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار