افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : شنبه, 16 دسامبر , 2017 لینک کوتاه خبر :

افزایش فشارهای ارگ برای برکناری عطا محمد نور

عطامحمدنور

براساس گزارش های رسیده، صلاح الدین ربانی و تعدادی از اعضای ارشد حزب جمعیت اسلامی با عطامحمد نور در بلخ دیدار و گفت‌وگو کرده‌اند.

منابع نزدیک به عطامحمد نور والی بلخ و رییس اجراییه حزب جمعیت اسلامی افغانستان از دیدار و گفت‌وگوی هیئت رهبری حزب جمعیت اسلامی با عطامحمد نور خبر دادند.
جزئیات این گفت‌وگوها هنوز مشخص نشده است اما اعضای حزب جمعیت اسلامی افغانستان درباره استعفای احتمالی عطامحمد نور از ولایت بلخ با وی گفت‌وگو کرده‌اند.

رییس شورای ولایتی بلخ و از افراد نزدیک به عطامحمد نور از افزایش فشارهای ریاست جمهوری بر والی بلخ برای استعفا از این ولایت خبر داده است.

همچنین گفته می‌شود که عبدالله عبدالله با اشرف غنی درباره برکناری عطامحمد نور از بلخ و برکناری صلاح‌الدین ربانی از سمت وزارت خارجه افغانستان توافق کرده است.

این در حالی است که پیش از این نیز روزنامه آرمان ملی راپور داده بود که اشرف غنی از عبدالله عبدالله خواسته بود تا به عطامحمد نور پیشنهاد کند که از ولایت بلخ استعفاکند.

اما گفته می‌شود که والی بلخ با پیشنهاد عبدالله عبدالله مخالفت کرده و هیئت رهبری حزب جمعیت اسلامی افغانستان نیز برای گفت‌وگو درباره این موضوع به ولایت بلخ سفر کرده است.

 1. Abdull Raqib Bashardost :

  زنده باد رهبر
  نور روشنایی است

 2. Afg Nawin :

  کسی که با داعش به جنگ است باید از قدرت کنار زده شود مثل دوستم و نور

 3. H Atta M Faizi :

  زنده باد عطا محمد نور

 4. فرزاد هوشمند :

  زنده باداستادبزرگوار

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
  آخرین اخبار