افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : جمعه, 31 آگوست , 2012 لینک کوتاه خبر :

افزایش فساد اداری در ادارات دولتی شمال کشور

فساد اداری یکی از چالش های اساسی حکومت افغانستان، در ده سال اخیر عنوان شده است.

شمس الله جاوید، مسؤول اداره مبارزه با فساد اداری در شمال کشور، درکارگاه آموزشی که به منظور ظرفیت سازی کارمندان دوایر دولتی در ولایت بلخ برگزار شده بود، نگرانی خود را نسبت به گسترش فساد در کشور، اعلام کرد.
او می گوید که در شمال و به خصوص در ولایت بلخ، فساد اداری وجود دارد که  به زودی اسناد موثقی از فساد اداری در ادارات دولتی و گمرک حیرتان دراختیار رسانه ها قرار می گیرد.

به گفته او، “اداره مبارزه با فساد اداری در شمال کشور، مصمم است تا با فساد به شکل گسترده مبارزه کند.”
فساد اداری یکی از چالش های اساسی حکومت افغانستان، در ده سال اخیر عنوان شده است.
شمس الله جاوید، نبود معاش کافی برای کارمندان دولت، عدم آگاهی از قوانین، تطبیق نشدن قانون مجازات ومکافات بالای مجرمان خطرناک، و عدم خوشبینی مردم به آینده دولت پس از سال 2014 را از عوامل مهم در گسترش فساد اداری در شمال کشور دانست.
آقای جاوید، همچنان افزود، در گمرک بندر حیرتان که ازسوی وزارت مالیه کشور اداره می شود، بیشترین فساد اداری وجود دارد که به زودی اسناد آن به رسانه ها داده می شود.
جاوید، خاطر نشان ساخت که برای جلوگیری ازفساد در شمال کشور، چندین تن را بازداشت و دارایی های شماری از مقامات را متوقف کرده است.
پیش از این نیز، آقای لودین، مسوول بزرگترین اداره مبارزه با فساد اداری در کشور،  از گم شدن سه میلیارد افغانی از بندر حیرتان خبرداده بود.
مقام ها در وزارت مالیه و نیز ولایت بلخ، ادعاهای آقای لودین را به شدت رد کردند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار