افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, امنیتی, خبر ویژه, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : شنبه, 13 می , 2017 لینک کوتاه خبر :

افزایش عساکر امریکایی در افغانستان بی‌نتیجه است!

 

سی‌ان‌ان در راپوری نوشت: در روزهای اخیر با تداوم اشغال قلمروهای بیشتری از سوی طالبان در افغانستان، طولانی‌ترین جنگ امریکا در 166 امین سال خود افتان و خیزان به پیش می‌رود.

بنابر این راپور، همانند جنگ امریکا در ویتنام در 50 سال قبل، عساکر ایالات متحده در افغانستان مشغول نبردی پرهزینه و تمام نشدنی با یک دشمن سرسخت هستند.

 

اما تفاوت عمده این دو جنگ این است که در جنگ ویتنام عساکر امریکا به خانه بازگشتند، اما در جنگ افغانستان همه به دنبال اعزام عساکر بیشتر به افغانستان هستند.

 

به راپور این رسانه امریکایی؛ دولت ترمپ به دنبال افزایش تعداد عساکر به افغانستان است. تشدید جنگ در افغانستان تنها این جنگ را به دراز می‌کشاند و مطمینا نمی‌توان در این جنگ پیروز شد.

 

در ادامه این راپور آمده است؛ راهبرد جدید امریکا در افغانستان احتمالا افزایش عساکر بیشتر برای کشاندن طالبان به میز مذاکره خواهد بود. البته مشکل این راهبرد این است که ما قبلا این پروگرام را به بوته آزمایش گذاشتیم و با وجود بیش از 1000 هزار عسکر نتوانستیم طالبان را شکست دهیم.

 

ظرفیت جنگی نیروهای نظامی افغانستان در طی سال‌های گذشته تقویت شده و بنابراین بهتر است به جای اعزام نیروهای جدید، نیروهای افغانستان تقویت شود چون این نیروها توان شکست طالبان را خواهند داشت.

 

سی‌ان‌ان در پایان نوشت: از سوی دیگر افزایش نیروها برای شکست طالبان به این دلیل که این گروه در پاکستان پناهگاه امن دارد، کارآیی نخواهد داشت.

 

 

 

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار