افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, اقتصادی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : پنج‌شنبه, 6 آوریل , 2017 لینک کوتاه خبر :

افزایش رقم سرمایه گذاری درافغانستان!

 

بگفته وزیر تجارت و صنایع، رقم  سرمایه گذاری درافغانستان به نسبت سال 2015 میلادی در سال 2016 افزایش چشمگیری داشته است!

روزگذشته همایون رسا در جریان کنفرانس خبری که با حضور داشت محترم محمدقربان حقجو سرپرست معینیت تجارتی  این وزارت و سفیر و نماینده دایمی افغانستان در سازمان تجارت جهانی، آقای  توفیق دلاوری معاون هیئت عامل  اتاق های تجارت و صنایع و شماری از روسای وزارت تجارت و صنایع دایر شده بود، گفت: طرح حمایت از سرمایه گذاری افغانستان در بین کشورهای آسیایی میانه، روسیه و قفقاز مقام نخست را بدست آورد.

به گفتۀ وی میزان سرمایه گذاری داخلی و خارجی در سال 2016 میلادی به بیش از 1.7 میلیارد دالر رسیده است در حالیکه این رقم در سال  2015 حدود 683 میلیون دالر بود. که این خود نمایانگر تعهد سران حکومت وحدت ملی به ویژه وزارت تجارت وصنایع در راستای حمایت ازتولیدات داخلی و جلب سرمایه گذاری ها در کشور است.

از سوی دیگر طرح حمایت از روند سرمایه گذاری  افغانستان در نشست که پیرامون ارائه طرح های بهتر سرمایه گذاری در در شهر دوبی کشور امارات متحده عربی که به اشتراک کشورهای آسیایی مرکزی، روسیه و قفقاز دایر گردیده بود، جایگاه  نخست را به دست آورد.

همچنان جلالتمآب وزیر تجارت وصنایع گفتند که این وزارت در سال 2017 میلادی کارهای بیشتری را به هدف تسهیلات سرمایه¬گذاری و تجارت در کشور روی دست گرفته که از آن جمله می¬توان از آوردن تعدیلات در قانون سرمایه گذاری که به منظور حمایت و تشویق بیشتر سرمایه گذاری ها صورت گرفته است، نام برد.

درنشست طرح های سرمایه گذاری که در شهر دوبی کشور امارات متحده عربی برای سه روز برگزار شده بود 144 کشور، بیش از 400 سازمان و نهاد تجارتی وهزار ها تن از سرمایه گذاران شرکت نموده بودند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار