افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : یکشنبه, 4 می , 2014 لینک کوتاه خبر :

افزایش خشونت علیه خبرنگاران در افغانستان!

نی یا حمایت کننده رسانه های آزاد افغانستان می گوید که شمار تلفات خبرنگاران در مقایسه با سال گذشته دو برابر شده است و از آغاز سال روان تا کنون  شش خبرنگار در افغانستان کشته شده است.

چگونگی آزادی بیان در یک دهه گذشته محور بحث های نشستی بود که امروز از سوی نی به مناسبت سوم می – روز جهانی آزادی بیان – در کابل دایر شد. در این نشست چالش هایی فرا روی آزادی بیان در افغانستان برشمرده شد.

صدیق الله توحیدی، مسوول دفتر نی می گوید که عدم تطبیق قوانین، لت و کوب و تهدید خبرنگاران از جمله چالش های عمده در افغانستان است که آزادی بیان را متاثر می سازد.

آقای توحیدی با اشاره به کشته شدن 6 خبرنگار در جریان سال روان گفت که خشونت علیه خبرنگاران در مقایسه با یک سال پیش به گونۀ چشمگیر افزایش یافته است. او افزود که در سالیان پیش به گونۀ میانگین سه خبرنگار در خشونت ها در افغانستان جان خود را از دست می دادند.

صدیق الله توحیدی می گوید که شکایات خبرنگاران از سوی مسؤولین جدی گرفته نمی شود. او افزود که به همین سال، به انتقادات رسانه های پرداخته نمی شود.

از سوی دیگر، مقام های وزارت اطلاعات و فرهنگ از عملکرد برخی رسانه ها انتقاد می کنند و می گویند بخشی از خشونت ها علیه خبرنگاران از عدم رعایت اصول خبرنگاری ناشی می شود.

سیمین حسن زاده، معین نشراتی وزارت اطلاعات و فرهنگ می گوید که یکی از عوامل مشکل ساز در کار رسانه ها، رعایت نکردن اخلاق مسلکی و حرفه یی شماری از دست اندرکاران رسانه های نوپا می باشد…

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار