افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, حوادث -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : سه‌شنبه, 22 مارس , 2016 لینک کوتاه خبر :

افزایش حملات بالای خبرنگاران افغان

سازمان دیده بان حقوق بشر یا هیومن رایتس واچ در تازه ترین شماره اش به تهدید های توجه کرده که خبرنگاران افغان با آن روبرو استند.

درین گزارش که توسط فیلیم کاین، معاون بخش آسیای سازمان دیده بان حقوق بشر نوشته شده، آمده است که در جریان یک سال گذشته حملات بالای خبرنگاران افغان افزایش یافته.

به نوشتۀ کاین در سال ۱۳۹۴ خورشیدی ۱۹۱ مورد خشونت، تهدید و هشدار به خبرنگاران در سراسر افغانستان ثبت شده است، در حالیکه سال گذشته این رقم به ۱۰۳ مورد می رسید.

در گزارش نشریۀ هیومن رایتس واچ گفته شده که در ده مورد ازین حملات، خبرنگاران کشته شده و در ۲۴ مورد دیگر زخمی شده اند.

نشریۀ امریکایی فارن پالیسی در تازه ترین شماره اش گزارشی نوشته زیر عوان “ایالات متحدۀ امریکا بمباران بالای شورشیان داعش را شدت بخشیده است.

نشریه به نقل از منابع قوای هوایی ایالات متحدۀ امریکا نوشته است که شمار حملات هوایی امریکا در ماه های جنوری و فبروری امسال، سه برابر بیشتر از حملات این نیروها در همین ماه های سال گذشته بوده.

فارن پالیسی می نویسد، پس از آنکه رئیس جمهور بارک اوباما اجازۀ افزایش حملات هوایی بر علیه داعش در افغانستان را داد، نظامیان امریکایی اهداف بیشتر را نشانه گرفتند.

ارقامی که در اختیار فارن پالیسی قرار گرفته نشان می دهد که شمار حملات هوایی نظامیان امریکایی در جریان امسال، از سال ۲۰۱۳ به بعد بی سابقه بوده است.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار