افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اجتماعی, اخبار, تحلیلی, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : یکشنبه, 20 آگوست , 2017 لینک کوتاه خبر :

افزایش تولید موادمخدر؛ توطیه عامدانۀ امریکا و ناتو!

مواد مخدر

بگفته کارشناس امریکایی در پی مداخله نظامی امریکا و ناتو تولید مواد مخدر در افغانستان افزایش یافته و این روند نیز توطیه‌ای عامدانه برای ضربه زدن به کشورهای آسیای مرکزی و روسیه می باشد.

جیمزدین کارشناس مسایل سیاسی و مسئول اجرایی رسانه ویترنز تودی تصریح کرد که در تجارت هروئین و صادرات آن از افغانستان به امریکا و سایر کشورها نه تنها نظامیان امریکایی بلکه ملکیان قراردادی نیز دخیل هستند.

وی در حالی این اظهارات را بیان کرده که قبل از این نیز از دخالت سازمان استخبارات مرکزی امریکا و نظامیان این کشور در تجارات مواد مخدر در افغانستان نشر شده بود.

اخیرا در سالروز مبارزه با مواد مخدر، مقامات امریکایی به این موضوع که هیروئین افغانستان به بازارهای امریکا راه پیدا کرده نیز اذعان کردند.

بر اساس این راپور مواد مخدر تولید شده در افغانستان توسط نظامیان و ملکیان امریکایی به این کشور منتقل می‌شود و درآمد آن برای ستادهای انتخاباتی و پروژه‌های پنهانی سازمان سیا هزینه می‌شوند.

این کارشناس سیاسی گفت: نه تنها نظامیان بلکه ملکیانی که در امور پروازهای خارجی در این کشور فعال هستند نیز در انتقال هروئین به امریکا نقش دارند.

جیمزدین تصریح کرد که ملکیانی که پروازهای خارجی را مدیریت می‌کنند در قاچاق مواد مخدر در افغانستان نیز نقش فعالی دارند.

وی افزود که مقدار هیروئین در بازارهای امریکا افزایش یافته است و ما متوجه شدیم پول‌هایی که در مبارزات سیاسی و پروژه‌های پنهانی هزینه می‌شود از تجارت هروئین به دست می‌آیند.

به گفته این کارشناس امریکایی در پی مداخله نظامی امریکا و ناتو تولید مواد مخدر در افغانستان افزایش یافته و این روند نیز توطیه‌ای عامدانه برای ضربه زدن به کشورهای آسیای مرکزی و روسیه صورت گرفته است.

مسئول اجراییه ویترنز تودی تصریح کرد که بر اساس اطلاعات به دست آمده مقدار بسیاری از هروئینی که وارد امریکا می‌شوند از طریق عملیات‌های پنهانی دولتی وارد این کشور می‌شوند.

وی در ادامه تصریح کرد که افراد برجسته وزارت دفاع و سازمان‌های استخباراتی توسط قراردادی‌ها با استفاده از حمل و نقل خاص هوایی هیروئین را وارد امریکا می‌کنند.

این در حالی است که اخیرا وزارت خارجه روسیه نیز با نشر اعلامیه ای از مفتش امریکا در امور بازسازی افغانستان خواسته بود تا برای مبارزه با مواد مخدر برنامه‌های موثری انجام دهد زیرا با وجود هزینه 8.5 ملیارد دالری امریکا مبارزه با مواد مخدر در افغانستان با شکست مواجه شده است.

در این اعلامیه آمده که تولید مواد مخدر نسبت به سال گذشته در افغانستان افزایش یافته است و این روند نیز همچنین ادامه خواهد یافت.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار