افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : چهارشنبه, 16 مارس , 2016 لینک کوتاه خبر :

افزایش تهدید های امنیتی بالای نیمی از ولسوالی‌های غزنی

شماری‌از نماینده‌گان غزنی در مجلس می‌گویند که ولسوالی‌های خوگیانی، قره‌باغ، گیلان، مُقر، آب‌بند، اندر و گیرو اندر با تهدید جدی مخالفان مسلح رو به رو استند.

 

خداداد عرفانی، نمایندۀ مردم غزنی در مجلس خاطرنشان ساخت: “از ۱۳ ولسوالی غزنی، ۸ ولسوالی با تهدید جدی رو به رو استند و مردم در این بخش‌ها به آسانی نمی‌توانند گشت و گذار کنند.”

 

وزارت امورداخله نیز می‌پذیرد که برخی‌از ولسوالی‌های غزنی زیر تهدید مخالفان مسلح استند.

 

معاون سخنگوی وزارت امور داخله در پاسخ به نگرانی‌ها از کمبود نیروهای دولتی و افزایش تهدید مخالفان مسلح در غزنی گفت که رهبری وزارت امور داخله نیازمندی‌های نیروهای دولتی را در این ولایت بررسی می‌کند.

 

نجیب دانش، معاون سخنگوی وزارت امور داخله گفت: “چند ولسوالی غزنی با تهدید رو به رو استند. وزارت امور داخله نیازمندی‌های نیروهای امنیتی را بررسی می‌کند و در صورت نیاز نیروهای بیشتر را به این ولایت خواهد فرستاد.”

 

مقام‌ها در وزارت دفاع ملی برای سرکوب مخالفان مسلح در غزنی، از ادامۀ عملیات‌های نظامی اطمیان داد.

 

دولت وزیری، سخنگوی وزارت دفاع ملی گفت: “به مردم غزنی اطمینان می‌دهم که این ولایت سقوط نخواهد کرد. نیروهای امنیتی هر شب چند عملیات شبانه را در غزنی انجام می‌دهند.”

 

ولایت غزنی بارها گواه فعالیت‌های مخالفان مسلح بوده‌است. به تازه‌گی گزارش‌هایی نیز نشر شده‌اند که مخالفان مسلح در تلاش ایجاد پایگاه‌های نظامی در غزنی استند.

دیدگاه ها بسته شده است

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار