افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, خبر ویژه -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : پنج‌شنبه, 19 نوامبر , 2015 لینک کوتاه خبر :

افزایش تعداد عساکر جرمنی در افغانستان

حکومت جرمنی می گوید، با این افزایش عساکر، تعداد نیروهای این کشور که در شمال افغانستان مستقراند به ۹۸۰ تن خواهد رسید.

 

اشغال غیر مترقبهء شهر کندز توسط شورشیان طالب در ماه سپتامبر سالجاری میلادی که چند روز بعد دوباره توسط نیروهای افغان تصرف شد، باعث آن شده است تا ایتلاف به رهبری ایالات متحدهء امریکا در مورد پالیسی خروج از این کشور غور دوباره کند.

 

اینک جرمنی بعد از اجلاس کابینهء این کشور و بحث در مورد شیوهء حمایت از نیروهای افغان در برابر شورشیان اسلامی روز گذشته گفت، ۱۳۰ عسکر اضافی دیگر را به افغانستان خواهد فرستاد.

 

با آنکه ناتو تقریباً همهء نیروهای رزمی اش را از افغانستان خارج ساخته است، اما تعدادی از نظامیان این پیمان برای آموزش نیروهای امنیتی افغان باقی مانده اند.

 

در حال حاضر حدود ۸۵۰ نظامی جرمنی هم در چوکات این ماموریت در افغانستان مستقر اند.

حکومت جرمنی می گوید، با این افزایش عساکر، تعداد نیروهای این کشور که در شمال افغانستان مستقراند به ۹۸۰ تن خواهد رسید.

 

ارزولا وان دیرلین (Ursula von der Leyen) وزیر دفاع جرمنی بعد از سقوط شهر کندز گفته بود، آمادهء تاخیر در خروج نظامیان این کشور از افغانستان بعد از سال آیندهء میلادی است.

 

به نوشتهء آژانس خبری رویترز، بارک اوباما رییس جمهور ایالات متحدهء امریکا در ماه گذشته گفت، ۹۸۰۰ نظامی امریکایی در جریان سال ۲۰۱۶ میلادی در افغانستان خواهند ماند و قبل از آنکه دوره ریاست جمهوری وی در سال ۲۰۱۷ میللادی خاتمه یابد، فیصلهء باقی گذاشتن تعداد محدود عساکر امریکایی را برای حفاظت از سفارت این کشور در کابل، تغییر داد.

 

آژانس خبری رویترز می نویسد، این تصمیم براساس ارزیابی اینکه نیروهای امنیتی افغانستان تا هنوزهم آنطوری که لازم است قوی نیستند، اتخاذ شده است.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار