افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, امنیتی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : شنبه, 26 آگوست , 2017 لینک کوتاه خبر :

افزایش حملات نیروهای امریکایی؛ در نتیجۀ استراتیژی جدید ترمپ درافغانستان!

براساس راپورات رسیده، نیروهای هوایی امریکا در حال کسب آماده گی برای حملات بیشتر در بگرام هستند.

استراتیژی جدیدامریکا در افغانستان باعث شدت حملات نیروهای امریکایی شدت در تهاجمات نامحدود علیه طالبان خواهد شد.

از ماه جنوری که دونالد ترمپ به مقام ریاست جمهوری رسیده، تا بیستم اگست سال روان، نیرو های امریکایی جمعاً ۲۲۴۴ حملۀ هوایی را در افغانستان انجام داده، در حالی که تعداد این حملات در سال گذشته به ۱۰۷۴ میرسید، و این نشان میدهد که امسال در تعداد آن افزایش چشمگیری صورت گرفته است.

ابراهام لهمان، یک پیلوت طیاره های اف – ۱۶ میگوید ازدیاد حملات هوایی، منجر به این شده که واحد های قوای هوایی امریکا در بگرام، مراقبت های تخنیکی و تلاش های استخباراتی شان در بگرام را نیز افزایش دهند.

در مورد استراتیژی جدید امریکا در قبال جنگ افغانستان، جزییات بیشتری هنوز در دسترس نیست، اما پیلوتان امریکایی برای این احتمال آماده گی میگیرند که شاید آنها به گونه ای عملیات هوایی بر طالبان را از سر گیرند که پس از سال ۲۰۱۴ نظیر آن دیده نشده است.

در سه سال اخیر، نیرو های امریکایی در افغانستان، عمدتاً بر عناصر وابسته به داعش حملات هوایی انجام داده اند.

این در حالی است که ترمپ در استراتیژی جدید اعلام کرد که محدودیت ها را رفع خواهد کرد و صلاحیت نظامیان در میدان جنگ را افزایش خواهد داد.

ویلیم سالوین سخنگوی نظامیان امریکایی در کابل میگوید که اقدام قوای امریکایی در انجام عملیات هوایی، هنوز به سه حالت محدود است: دفاع خودی، حملات ضد دهشت افگنی علیه گروه های معین، و کمک رساندن به نیروهای افغان در حصول دستاوردهای استراتیژیک.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار