افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : یکشنبه, 13 سپتامبر , 2015 لینک کوتاه خبر :

افزایش اختلافات بین طالبان

طرفداران ملا محمد عمر رهبر پیشین طالبان ملا اختر محمد منصور رهبر جدید این گروه را به دامن زدن به اختلافات متهم می کنند.

 

ملا عبدالمنان نیازی که خود را سخنگوی شورای عالی طالبان معرفی می کند و یکی از حامیان پسر و برادر ملا عمر است گفت: گفت و گو با علما بر سر رهبری گروه طالبان جریان دارد و عنقریب عدم مشروعیت رهبری ملا اختر محمد منصور اعلام خواهد شد:

 

“علما روی این موضوع کار می کنند و اقدامات از سوی ما هم گرفته شده است. متأسفانه که ملا منصور به علما بی اعتنایی کرده و در آینده نزدیک علما فتوای عدم مشروعیت رهبری ملا اختر محمد منصور که به امارت اسلامی و خانواده امیرالمومنین بی اعتنایی نموده، را صادر خواهند کرد.”

 

ملا عبدالمنان نیازی از ادامه اختلافات بر سر رهبری طالبان در حالی می گوید که نظر به خبرها، رهبر نو طالبان نماینده خود را به قطر فرستاده تا اعضای دفتر طالبان را در کشور تشویق نماید که بیعت علنی خود را به رهبر نو طالبان اعلان کنند.

 

بر اساس گزارش خبر رسانی رویترز، رهبر نو طالبان ملا محمد اختر منصور نماینده خود ملا جلیل را به قطر فرستاده تا به نماینده گان طالبان بگوید که بر عوض برادر و پسر رهبر سابق طالبان ملا محمد عمر، از رهبری ملا منصور پشتیبانی کنند.

 

ملا جلیل یکی از افراد مهم طالبان می باشد که با سطوح رهبری این گروه روابط نزدیک دارد.

 

اما ملا عبدالمنان نیازی با رد این گزارش گفت:

 

“این خبر درست نیست، ملا جلیل عضو شورای امارت اسلامی افغانستان که در آن خانواده امیرالمومنین نیز شامل است. آقای منصور در حال حاضر کسانی سیاسی را در جمع خود ندارد که جای بفرستد. این فقط یک پروپاگند است.”

 

طالبان در قطر دفتر سیاسی دارند و نماینده گان این گروه بعضی اوقات با دیپلومات ها در امارات متحده عربی ملاقات می کنند.

 

اعضای دفتر طالبان در قطر تا فعلاً رهبری ملا اختر محمد منصور را نپذیرفته، ولی شخصی دیگر را هم به این مقام تعین نکرده اند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار