افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, خبر ویژه -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : پنج‌شنبه, 9 ژوئن , 2016 لینک کوتاه خبر :

افزایش احساسات ضد امریکایی در افغانستان

ضد امریکا

موسسه‌ امریکایی «بنیاد جامعه باز» در تازه‌ترین گزارش خود اعلام کرد که تلفات غیرنظامیان توسط امریکایی‌ها در افغانستان با افزایش احساسات ضد امریکایی بر ماموریت این کشور تاثیر منفی دارد.

به نقل از روزنامه «جاپان تودی»، موسسه «بنیاد جامعه باز» به تازه گی تحقیقی را انجام داده است که بر اساس آن، امریکا تاثیر بلند مدت تلفات غیرنظامیان را بر اثر ماموریت‌های نظامی خود نادیده می‌گیرد و موفق نشده است تا در جنگ 15 ساله خود در افغانستان از این تجربیات به درستی استفاده کند.

در گزارش این موسسه آمده است که تلفات غیرنظامیان ماموریت امریکا را به طور جدی با چالش مواجه می‌سازد و موجب رشد طالبان می‌شود.

«میشل فلورنوی» معاون وزیر دفاع سابق امریکا گفت: واشنگتن در ورود به جنگی دیگر بدون هضم درس‌های آموخته شده قبلی عجله کرد.

فلورنوی ادامه داد: پس از 15 سال جنگ، هنوز هم هیچ انعکاسی در مورد تجربیاتی که باید از این جنگ کسب کرده باشیم، وجود ندارد.

در افغانستان تلفات غیرنظامی احساس ضد امریکایی را افزایش داده است.

«کریستوفر کولندا» بازنشسته اردوی امریکا گفت: صدمه زدن به غیرنظامیان شبه‌نظامی‌گری را تقویت می‌کند و دولت‌های افغان و نظامیان امریکایی را تضعیف می‌کند.

در افغانستان در سال 2008 میلادی، تعداد 828 غیرنظامی کشته شد که 64 فیصد این تلفات توسط حملات هوایی انجام شده بود.

همچنین نیروهای امریکایی در سال گذشته، حمله هوایی را بر شفاخانه داکتران بدون سرحد انجام دادند که بر اساس آن حدود 42 تن از بیماران و داکتران این شفاخانه کشته شدند.

 

 

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار