افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : دوشنبه, 25 ژانویه , 2016 لینک کوتاه خبر :

افزایش۳۰ درصدی عواید ریاست ترانسپورت کندز

مسئولان ریاست ترانسپورت ولایت کندز از افزایش ۳۰ درصدی عواید این اداره خبر می دهد. آنان می‌گویند، هدف که برای شان در سال روان تعیین شده بود، از آن هم بالاتر عواید بدست آورده اند.

آنان می‌گویند، سقوط شهر کندز بدست طالبان مسلح سبب شد تا فعالیت‌های اقتصادی و تجاراتی تا حد زیاد در این ولایت با رکود مواجه شود، اما باز هم موفق شده اند تا عواید بیش‌تر جمع آوری نمایند.

سید جواد جلالى رئیس ترانسپورت ولایت کندز گفت که از سوی وزارت مالیه کشور برای جمع آوری عواید سال ۱۳۹۴ به این ریاست، بیش از هشت میلیون افغانی پلان داده شده بود که از آغاز پلان کاری تاکنون بالاتر از ۱۱ میلیون افغانی عواید جمع آوری کرده اند.

وی گفت:

“در سال مالی ۱۳۹۴ ما بیش‌تر از ۱۱ میلیون افغانی عواید جمع آوری کرده ایم، که البته در حدود دو میلیون افغانی در عواید ما تزئید به عمل آمده است.”

بر بنیاد گفتۀ‏های آقای جلالی، این عواید از درک جمع آورى حق العبور از وسایط مسافربرى و باربرى، خلاف رفتاری هاى راننده گان، توزیع کتابچه‎هاى خط سیر، انتقالات اموال تاجران، خدمات ترانسپورتى و توزیع اوراق بهادار بدست آمده است.

وی افزود:

“عوایدی که ما جمع آوری می‌کنیم از بخش منابع پنج فیصد و سه فیصد کمیشن ترانسپورتی است از منبع جرایم وسایط خلاف رفتار است، از منبع کتابچه‌های سیرترانسپورتی است از منبع فروش اوراق بهادار است.”

رئیس ترانسپورت گفت: هنوز هم در برخی از نقاط ولایت کندز ناامنی‌ها چالش‎ عمده در برابر کارهایشان می باشد.

کندز زون ولایت‌های شمال‎شرق تخار، بغلان و بدخشان بوده و از طریق شیرخان بندر با تاجکستان سرحد مشترک دارد که اموال تجارتى بین افغانستان و کشورهاى آسیاى مرکزى از همین بندر و با عبور از پُلی که به کمک ایالات متحده امریکا اعمار گردیده، صادر و وارد مى گردد.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار