- خبرگزاری افغان تلکس - https://www.afghantelex.com -

افراد مسلح انگشتان دست 11 تن را در هرات قطع کردند

 

افراد مسلح ناشناس در ولسوالی کشک رباط سنگی ولایت هرات انگشتان یازده تن از رای دهنده گان را به جرم شرکت در انتخابات بیست و چهار جوزا قطع کرده اند.
این افراد زمانیکه از محل رای دهی به وسیله یک عراده موتر سراچه به سوی خانه های شان در حرکت بودند به چنگ طالبان مسلح افتیدند.

بیشتر این افراد محاسن سفیدان هستند ولی در میان آنان سه تن از ملا امامان مساجد این ولسوالی نیز شامل اند.

عبدالخالق مرد 65 ساله از جمله افرادی است که انگشت آن از سوی مخالفان دولت بریده شده و حالا سخت نگران وضعیت زنده گی خود می باشد.

این مرد حالا به جای رنگ های روی انگشت خود پارچه های سفید رنگی را میبیند که با مواد ضد درد آلوده شده و اطراف انگشت بریده شده آن را پوشانیده است.

او می گوید، مخالفان مسلح چشمان او و دیگر همراهانش را بسته کرده و توسط یک قصاب به وسیله چاقو این عمل را انجام داده اند.

سلطان احمد خطیب مسجد جامع کشک رباط سنگی از جمله افراد دیگر است که به این وضعیت دچار شده است.
او می گوید، مخالفان مسلح دولت در این ولسوالی اشتراک در پروسه انتخابات را حرام و کمک به نیرو های خارجی توصیف می کنند.

یکی دیگر از این افراد الله بخشِ 25 ساله است که در گوشه و کنار اطاق های شفاخانه می چرخد و به ادامه زنده گی سخت ناامید شده است.

الله بخش از دولت افغانستان می خواهد تا عاملان این قضیه را بازداشت و آنان را به اشد مجازات محکوم کند تا این موضوع درس عبرت به دیگران باشد.

سمیع الله قطره قوماندان امنیه ولایت هرات این عمل را وحشیانه توصیف کرده اطمینان داد که نیرو های امنیتی تلاش خواهند کرد تا عاملین این حادثه را بازداشت کنند.

با آنکه قوماندان امنیه هرات طالبان مسلح را عامل اصلی این رویداد معرفی می کند، اما تا اکنون کدام فرد و یا هم گروهی مسوولیت این حادثه را بدوش نگرفته است.

داستان این حادثه تنها به حرف های دردناک این سه تن خاتمه نمی یابد بلکه به مانند اینها کسانی دیگر نیز هستند که نبود انگشتان شان توانایی سخن زدن را از آنان گرفته است.

گرچه در بیست چهارم جوزا دست کم پانزده تن به اثر انفجار ماین های کارگذاری شده و پرتاب یک راکت در نقاط مختلف ولایت هرات کشته شدند، ولی قطع انگشتان این افراد به خاطرشرکت در انتخابات در این ولایت بی سابقه بوده است.

ولسوالی کشک رباط سنگی جایکه این رویداد در آن اتفاق افتاده در فاصله تقریبا شصت کیلومتری شمال شهر هرات موقعیت داشته و یکی از مناطق ناامن در این ولایت به حساب می آید.