افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : شنبه, 31 مارس , 2018 لینک کوتاه خبر :

افراد حزب اسلامی، حکمتیار را رهبر خود نمی دانند!!

گلبدین حکمتیار

شماری از اعضای حزب اسلامی در ولایت بغلان اعلام کردند مجمع جدیدی را با نام اصلاح طلبان حزب اسلامی ایجاد کرده‌اند.

جداشدگان از حزب اسلامی تاکید کردند که دیگر گلبدین حکمتیار را به رهبری این حزب قبول ندارند.

عبدالله نهضت‌یار رییس مجمع اصلاح طلبان حزب اسلامی گفت حکمتیار برای تفرقه افکنی بین اعضای این حزب و مردم افغانستان تلاش می‌کند بنابراین صلاحیت رهبری حزب اسلامی را ندارد.

عبدالقدوس فهیم عضو دیگر این مجمع نیز اظهار داشت: گلبدین حکمتیار در سال‌های اخیر با سخنرانی‌هایش برای تفرقه میان احزاب و مردم تلاش کرده است.

اعضای این مجمع گفته‌اند که با هیچ حزب دیگری اختلاف ندارند و تمام گفته‌های حکمتیار در مورد احزاب دیگر گفته‌های شخصی خود اوست.

پیش از این نیز عبدالهادی ارغندیوال رهبر حزب اسلامی شاخه ارغندیوال تاکید کرده بود این حزب با نام وی در وزارت اطلاعات و فرهنگ ثبت است و حکمتیار در این زمینه رسمیتی ندارد.

پس از امضای توافقنامه صلح حکومت و گلبدین حکمتیار، اعضای حزب اسلامی انتظار داشتند تا این حزب بار دیگر متحد شود اما ارغندیوال و حکمتیار با وجود مذاکرات طولانی تا هنوز بر سر رهبری این حزب به تفاهم نرسیده‌اند.

ویبسایت پشتو زبان عزم به نقل از برخی منابع نزدیک به حزب اسلامی نوشته بود که حکمتیار از ارغندیوال خواسته است تا بدون هیچ قید و شرطی رهبری حزب اسلامی را تحویل دهد.

همچنین ارغندیوال باید از تمام امتیازاتی که وی و افرادش تحت عنوان حزب اسلامی از حکومت افغانستان و یا خارجی‌ها دریافت کرده‌اند به حکمتیار حساب پس بدهد.

بر اساس این راپور، ارغندیوال نیز در پاسخ به این خواسته حکمتیار تاکید کرده بود که تنها در صورتی حاضر به حساب دهی است که حکمتیار نیز درباره امتیازاتی که از ناحیه این حزب در چهار دهه گذشته دریافت کرده، پاسخگو باشد.

 

  1. عبدالقیوم شفیعی :

    لعنت. حکمتیار

  2. Latif Qahari :

    کار خوب است

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار