افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اجتماعی, اخبار, اقتصادی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : سه‌شنبه, 3 اکتبر , 2017 لینک کوتاه خبر :

افتتاح یک پل ۱۹ متری در ورسج تخار

پل

پروژۀ بهره برداری از پل ۱۹ متری قریه‌ی مغزاردره‌ی ولسوالی ورسج به اتمام رسید.

به گزارش افغان تلکس، انجنیر صبغت‌الله نظری رییس احیا و انکشاف دهات ولایت تخار در این مراسم گفت این پل که ۱۹ متر طول و ۵ متر عرض دارد، به هزینه‌ی ۸ ملیون افغانی از سوی برنامه‌ی ملی راه‌سازی روستایی وزارت احیا و انکشاف دهات، ساخته شده است.

آقای نظری گفت این پل، روستاهای ایرخ، تل بالا، دره اسپل و ملوار را به مرکز ولسوالی ورسج وصل می‌کند.

او گفت که این پروژه که به بهره‌برداری رسیده، ساخت ۸۰ متر دیوار محافظتی را نیز شامل می‌شود. در جریان کار این پروژه، برای بیش از ۲ هزار باشنده‌ی محل زمنیه‌ی کار فراهم شده است.

در مراسم آغاز بهره‌برداری از این پل، محمدمقصود اصفیا مستوفی و سرپرست مقام ولایت تخار، انجنیر صبغت‌الله نظری رییس احیا و انکشاف دهات، احمدضیا طارق رییس اقتصاد، انجنیر عبدالمومن سید مسوول برنامه‌ی ملی راه‌سازی روستایی در زون شمال‌شرق، انجنیر منیرالله پرویز مسوول ولایتی برنامه‌ی ملی راه‌سازی روستایی عبدالرشاد اصفیا ولسوال ورسج، شماری از موی‌سفیدان و باشنده‌گان محل حضور یافته بودند.

محمدمقصود اصفیا مستوفی و سرپرست مقام ولایت تخار، تلاش احیا و انکشاف دهات را در راستای تطبیق پروژه‌های عام‌المنفعه ستود و از مردم نیز خواست تا در حفظ و مراقبت این پروژه‌ها جدی باشند.

باشنده‌گان محل نیز از کیفیت خوب و تکمیل به موقع این پروژه استقبال کرده، برای انجنیر صبغت‌الله نظری رییس احیا و انکشاف دهات تخار و انجنیر عبدالمومن سید مسوول برنامه‌ی ملی راه‌سازی روستایی در زون شمال‌شرق تقدیرنامه پیش‌کش کردند.

 

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار