افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اجتماعی, اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : سه‌شنبه, 30 می , 2017 لینک کوتاه خبر :

افتتاح کودکستان تجربوی محل زیست پوهنتون تعلیم و تربیۀ شهید ربانی

افتتاح کودکستان

کودکستان تجربوی محل زیست پوهنتون تعلیم و تربیۀ شهید استاد ربانی توسط سرپرست وزرات کار، اموراجتماعی، شهدا و معلولین، افتتاح و به بهره برداری سپرده شد.

کودکستان محل زیست پوهنتون تعلیم و تربیۀ شهید استاد برهان الدین ربانی که به کمک مالی مردم فرانسه از طریق «انجمن نگار» که مسئولیت آن را خانم شکریه حیدر یکی از افغان‌های مقیم فرانسه به دوش دارد، به ارزش یک صد و چهل هزار دالر امریکایی در دو منزل که ظرفیت 160طفل را در دو وقت دارا می‌باشد؛ اعمار گردیده و توسط فیض‌الله ذکی سرپرست وزارت کار، امور اجتماعی، شهدا و معلولین، خانم شکریه حیدر رئیس انجمن نگار، داکتر ذبیح الله اسدی رئیس تعلیم و تربیۀ شهید استاد ربانی، جمیله نورستانی رئیس عمومی کودکستان‌ها و «الوژدی متران» برادر رئیس جمهور سابق فرانسه (فرانسوا متران) با قطع نوار افتتاح و به بهره برداری سپرده شد.

 

سرپرست وزارت کار، اموراجتماعی، شهدا و معلوین طی صحبتی با برادر رئیس جمهور پیشین فرانسه و خانم شکریه حیدر رئیس انجمن نگار؛ از کمک‌ها و همکاری‌های کشور فرانسه در بخش‌های مختلف افغانستان به ویژه در ساحۀ تعلیم و تربیه، اطفال آسیب‌پذیر در افغانستان سپاس‌گذاری نمود.

 

گفتنی است که برادر رئیس جمهور سابق فرانسه آقای الوژدی متران مسؤلیت دو نهاد کمک کننده برای اطفال و جوانان مصدوم و آسیب‌پذیر افغانستان را یکی به نام طاووس در بامیان و دیگری در کابل داشته که اطفال روی سرک را جمع‌آوری و کمک می‌نماید.

 

وزارت کار، اموراجتماعی، شهدا و معلولین در سطح کشور دارای 400 باب کودکستان بوده که 30000 طفل را توسط 3000 آموزگار تحت آموزش و پرورش قرار می‌دهد.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار