افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : جمعه, 28 آگوست , 2015 لینک کوتاه خبر :

افتتاح کمپ هنرمندان سارک در ولایت بامیان

برای اولین بار در افغانستان کمپ هنرمندان کشورهای سازمان همکاری های جنوب آسیا یا سارک در مرکز بامیان کار خود را آغاز کرد.

 

در این کمپ هنرمندان از کشورهای جنوب آسیا و افغانستان شرکت کردند و تصویر بامیان را نقاشی می کنند.

 

حمیدالله عارفی هماهنگ کننده برنامه های سارک در افغاستان در این مورد گفت:

 

” جمعاً از پنج کشور جنوب آسیا، از هر کشور 4 نفر مجموعاً بیست نفر از کشورهای مالدیو، بنگلادش، سریلانکا، بوتان و نپال شرکت کردند تا دره بامیان و زیبایی های بامیان را به تصویر بکشند و هر هنرمند دو نقاشی را می کشند که در پایان این اثرها برای مردم بامیان به نمایش گذاشته می شوند. ”

 

این کمپ به مدت سه روز در ولایت بامیان ادامه دارد که در این مدت هنرمندان از کشورهای عضو سارک مجسمه های بودا و مناظر طبیعی بامیان را نقاشی می کنند و برای نمایش مردم بامیان در این کمپ قرار می دهند.

 

شعیب یکی از هنرمندان کشور مالدیو که در این برنامه شرکت کرده بود اضافه کرد:

 

” مجسمه های بودا ی بامیان برای من بسیار جالب بود و همیشه در ذهنم بود که چگونه به بامیان بیایم. من بیشتر تصاویر این مجسمه ها را از طریق اینترنت می دیدم. من اینجا آمدم چون برای مردم مالدیو کوهستان بسیار جالب است و اینکه در داخل کوه با کار سخت این مجسمه ها را ساخته اند برای مردم کشورم بسیار عالی است. ”

 

کمپ هنرمندان سارک با شرکت هنرمندانی از کشورهای مالدیو، سریلانکا، بوتان، بنگلادش و نپال در مرکز میراث های فرهنگی بامیان برگزار شد که در پایان تصویرهای مجسمه های بودا که توسط این هنرمندان کشیده شده است به کشورهای عضو سارک برای نمایش فرستاده خواهند شد.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار