افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, اقتصادی, خبر ویژه -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : چهارشنبه, 7 دسامبر , 2016 لینک کوتاه خبر :

افتتاح و تکمیل چندین پروژه در ولایت لوگر

%d8%af%d8%b1%d8%a7%d9%86%db%8c

 

محترم نصیر احمد «درانی» وزیر احیا و انکشاف دهات، سه پروژه انکشافی را در مرکز و ولسوالی محمد آغه ولایت لوگر افتتاح و چهار پروژه تکمیل شده را با قطع  نوار به بهره برادری سپرد.

این پروژه ها در برگیرنده احداث بیش از (۳۰) کیلومتر سرک جغل اندازی و کانکریتی، (۳۲۴۴) متر دیوار استنادی و اعمار یک پل (۴۰) متره در قرأ مربوط به مرکز و ولسوالی محمد آغه ولایت لوگر بوده، که به هزینه مجموعی (۲۵۶) ملیون و (۲۷۹) هزار افغانی در برگیرنده ده فیصد سهم مردم از بودجه وزارت احیأ و انکشاف دهات تمویل و با تطبیق آن از طریق برنامه های راه سازی روستایی و انسجام ساحوی؛ برخی دهکده های مرکز ولایت لوگر به شاهراه عمومی کابل-گردیز وصل گردیده و از مجموع سهولت های ایجاد شده (۷۶۰۰) خانواده روستایی مستفید می گردند.

 

وزیر احیأ و انکشاف دهات از نماینده گان شورا های انکشافی و شرکت های خصوصی تطبیق کننده پروژه ها خواست، تا کیفیت کار در پروژه ها را طبق استندرد های مندرجه قرارداد مد نظر داشته، رشتة اعتماد و باور بین دولت و مردم را با کار صادقانه و شفاف تقویت نمایند.

 

هکذا محترم درانی از روستائیان تقاضا نمود، تا با احساس مالکیت مطلق از پروژه های توسعوی قریه و منطقه شان، به گونه متداوم محافظت نموده، وزارت احیأ و انکشاف دهات را در پیشبرد امور انکشافی، تقویت اقتصاد و تأمین رفاه عامه برای جامعه روستایی یاری رسانند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار