افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اجتماعی, اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : یکشنبه, 29 اکتبر , 2017 لینک کوتاه خبر :

افتتاح نمایشگاه نقاشی هنرناپدید درنگارستان ملی

نمایشگاه

نمایشگاه آثار نقاشی هنرناپدید روز گذشته درنگارستان ملی وزارت اطلاعات وفرهنگ ازسوی مسولان هنرستان و نگارستان ملی افتتاح شد .
این نمایشگاه به اشتراک شماری از روسای وزارت اطلاعات وفرهنگ ، مسول مرکزفرهنگی فدراتیف روسیه درکابل وتعدادی از هنرمندان برگزار شد .
دراین نمایشگاه 23 اثرنقاشی احمد سهیل الیاس هنرمند خوب کشور به نمایش گذاشته شده است .
این هنرمند جوان ، شیوه جدید را به نام ” هنرناپدید ” درهنر نقاشی ایجاد کرده که دریک تابلو دو منظره و یا دو چهرۀ متفاوت کارشده است که درروشنی یک منظره و درتاریکی منظره دیگر آشکار میشود .
درمراسم افتتاح این نمایشگاه محمد هاشم شارق رییس هنرستان وزارت طلاعات و فرهنگ صحبت کردو و ازنقاشی های این هنرمند جوان کشورکه به شیوه جدید کار شده است ، به قدردانی یاد کرد .
اوخاطرنشان ساخت که هنرمندان کشور با وجود امکانات محدود و شرایط دشوار ، بازهم ازتلاش و ابتکار دست نکشیده و آثار زیبا و ارزشمندی را خلق کرده اند .
شارق درکنارآن که ازیک سلسله مشکلات فراراه کار هنرمندان یاد آوری کرد ، ازمسولان خواست که به خاطر رشد هنر ، ازهنرمندان حمایت کنند.
همینگونه دراین مراسم صابر رحمانی مسول نگارستان ملی نیز درصحبتی درکنار آن که کارکرد های هنری احمد سهیل الیاس را قابل قدردانست ، گفت که نگارستان ملی همیشه ازهنرمندان کشور حمایت کرد وبه خاطر تشویق بیشتر هنرمندان ، در برگزاری نمایشگاه های هنری با آنان همکار میباشد .
دراین مراسم احمد سهیل الیاس درصحبتی ازهمکاری نگارستان ملی وزارت اطلاعات وفرهنگ ، به خاطربرگزاری این نمایشگاه تشکر کرد و درمورد آثارنقاشی خود معلومات داد.
او گفت که هدف وی از برگزاری این نمایشگاه، معرفی شیوه جدید نقاشی که آن را ” هنرناپدید ” نامیده است ، میباشد .
الیاس افزود که هنرمندان کشور توانایی خلاقیت ها و ابتکار های ارزشمند را در کارهای هنری شان دارند و دراین راستا نیاز به حمایت وهمکاری دولت و نهاد های که درعرصه های هنرکارمیکنند ، میباشد.

 

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار