افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : جمعه, 26 ژوئن , 2015 لینک کوتاه خبر :

افتتاح نمایشگاه بهار قرآن کریم در کابل

نمایشگاه بهار قرآن روز گذشته در کابل در افتتاح گردید.

 

علاوه بر فضایل دیگر ماه مبارک رمضان، یک بخش آن اینست که در این ماه بسیاری مسلمانان با هم یکجا شده و با هم نماز تراویح خوانده قرآن را تلاوت می کنند و در بسیاری جاها یکجا افطار می کنند.

 

نمایشگاه بهار قرآن روز گذشته در کابل در حالی افتتاح گردید که بسیاری از مردم عام از آن دیدن کردند و نسخه های مختلف قرآن کریم را مشاهده کرده، تلاوت می کنند و روی احکام اسلام نیز بحث می نمایند.

 

عباس حسن زاده برگزار کننده نمایشگاه بهار قرآن کریم چنین گفت:

 

” در این فضای که ما اینجا ایجاد نمودیم افراطیت را تعریف کردیم و اهداف که آنها دنبال می کنند در اینجا همچنان مساله حکومت وحدت اسلامی را مطرح کردیم از دیدگاه قرآن کریم تا بتوانیم انشالله فضای صلح و مسالمت را در کشور شاهد باشیم و همچنان فضای معنوی ماه مبارک رمضان و استفاده از قرائت آیات قرآن کریم تاثیرات معنوی خاصی به خانواده ها می دهد. ”

 

وی همچنان گفت، به همکاری وزارت اطلاعات و فرهنگ و بخش کلتوری و فرهنگی سفارت ایران همه ساله چنین نمایشگاه ها را راه اندازی می نماید که هزاران نفر در ماه مبارک رمضان از آن استفاده موثر می کنند.

 

برگزار کننده نمایشگاه می گوید، مردم عام می تواند تا ده روز به این نمایشگاه مراجعه نمایند.

 

چند تن از باشنده های کابل که از این نمایشگاه دیدن می کردند گفتند، در چنین نمایشگاه ها از عظمت قران کریم آگاه می شوند:

 

” دیدن این نمایشگاه انسان را به عظمت قرآن و آگهی انسان را متوجه می سازد که در چنین ماه مبارک باید مسلمان ها بیایند از عظمت قرآن از دستورات قرآن بیشتر برخوردار شوند و مطالعه بیشتر کنند. ”

 

از سوی هم عزت الله ذاکر که به دیدن نمایشگاه بهار قرآن عظیم الشان آمده می گوید که بخاطر مطالعه یکتعداد کتاب ها را نیز از اینجا خریداری می کند:

 

” من همه ساله اینجا میایم بخاطر نمایشگاه این یک کار بسیار خوب است ما زیادتر کتاب می خریم و بخاطر تبادل نظر افکار فرهنگی بسیار خوب است. “

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار