افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اجتماعی, اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : دوشنبه, 8 می , 2017 لینک کوتاه خبر :

افتتاح نمایشگاه آثارهنری توسط وزارت اطلاعات وفرهنگ

وزارت اطلاعات و فرهنگ

روزگذشته نمایشگاه آثارهنری ، به مناسبت روزقلم گشایش یافت.

پوهاند محمد رسول باوری نمایشگاه آثارهنری را که به مناسبت روز قلم برگزار شده بود ، به ابتکار سازمان غلام محمد میمنه گی افتتاح کرد.

سرپرست وزارت اطلاعات وفرهنگ درکنار آن که روز قلم را برای همه قلم بدستان کشورتبریک گرفت ، دررابطه به نقش قلم ، هنر و هنرمندان کشور درانعکاس افکار وداشته های ذهنی شان به واسطه قلم  صحبت کرد.

وی خاطرنشان ساخت که فقط قلم است که افکارما را به شکل فیزیکی انعکاس و نقش میدهد.

سرپرست وزارت اطلاعات وفرهنگ افزود که ریاست هنرستان ملی تنها وظیفه تولید آثار هنری را ندارد بلکه درزمینه سازی برای خلاقیت های هنری نیزنقش ارزشمندی دارد .

پوهاند باوری افزود که شماری از آثاراین نمایشگاه به فرمایش سفارت افغانستان مقیم هندوستان، کارشده است که عنقریب به سفارکشوردرهندوستان انتقال خواهد گردید .

همینگونه دراین محفل محمد هاشم شارق رییس هنرستان ملی دررابطه به این نمایشگاه معلومات داده  گفت که دراین نمایشگاه 130 اثرنقاشی ، رسامی ، میناتوری ، خیاطی وکرشنیل بافی ازاستادان ، شاگردان وهنرمندان این ریاست به نمایش گذاشته شده است .

وی همچنان روز قلم را برای قلم بدستان کشورتبریک گفته وازاهل قلم خواست که با استفاده ازقلم درد های مردم را بیشتر انعکاس بدهند و پیام های صلح و آشتی را ارائه نمایند.

دراخیراین محفل سرپرست وزارت اطلاعات وفرهنگ درحالیکه داکترطارق رشاد مشاور وشماری از روسای آن وزارت نیزحضورداشتند، نمایشگاه مذکوررا افتتاح کرده و ازآن دیدن کردند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار