افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : پنج‌شنبه, 2 مارس , 2017 لینک کوتاه خبر :

اعلان آماده گی عشق‌آباد برای برگزاری همایش همکاری‌های اقتصادی افغانستان

قربانقلی بردی‌محمداف

رییس جمهور ترکمنستان گفت: در تاریخ 14 الی 15 نووِمبر ماه سال جاری عیسوی (2017) هشتمین همایش منطقوی همکاری‌های اقتصادی در امور افغانستان در عشق‌آباد پایتخت کشور ترکمنستان برگزار شود.

قربانقلی بردی‌محمداف رییس جمهور ترکمنستان گفت: نبایستی به فعالیت سازمان اکو جنبه سیاسی داد و اجازه دهیم که این سازمان از اهداف اقتصادی خود من‌حیث راهکار همکاری کشورهای عضو منحرف شود.

بردی‌محمداف تصریح کرد: کشورهای عضو اکو قصد دارند پلان‌های کلان مشترک اقتصادی را با توجه به ظرفیت‌های عظیم موجود در این کشورها بمنظور ایجاد رفاه و پیشرفت مردم منطقه به مورد اجرا بگذارند.

وی گفت: در تاریخ 14 الی 15 نووِمبر ماه سال جاری عیسوی (2017) هشتمین همایش منطقوی همکاری‌های اقتصادی در امور افغانستان در عشق‌آباد پایتخت کشور ترکمنستان برگزار شود.

وی افزود: امیدوارم که در این همایش پلان‌های جدید اقتصادی در راستای همگرایی بیشتر افغانستان به مناسبات منطقوی مطرح و به صورت کارشناسی موارد به بحث و تبادل نظر گذاشته شود.

رییس جمهور ترکمنستان تاکید کرد، دستیابی به صلح و ثبات در افغانستان مهمترین شرط پیشرفت در منطقه است و این در حالی است که عشق‌آباد طی سالهای متمادی کمک‌های انسان دوستانه و اقتصادی را به مردم افغانستان از جمله صادرات انرژی برق ارایه داده و این روند در آینده نیز ادامه خواهد یافت.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار