افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : پنج‌شنبه, 14 ژانویه , 2016 لینک کوتاه خبر :

اعلان آماده گی سفیر بریتانیا برای همکاری پروسه صلح افغانستان

خانم پیرس گفت که کشورش خواهان روابط خوب میان افغانستان و پاکستان است و آماده است تا با پاکستان در رابطه به صلح افغانستان صحبت کند.
با آنکه بریتانیا عضویت نشست چهار جانبه صلح افغانستان را ندارد، اما برای همکاری این روند ابراز آماده گی می کند.

کرین پیرس سفیر بریتانیا در کابل روز گذشته گفت که اگر حکومت افغانستان خواهان همکاری کشورش در پروسه صلح شود آنان آماده اند تا از هیچ کمکی دریغ نکنند.

وی گفت:

“ما به یک افغانستان امن و با ثبات متعهد هستیم. حکومت، صدراعظم و سفارت بریتانیا به اندازه توان شان هر کاری را انجام خواهیم داد تا با حمایت پروسه صلح افغانستان کمک کند و در صورت که افغانستان از ما بخواهد ما برای همکاری تخنیکی آماده هستیم.”

خانم پیرس گفت که کشورش خواهان روابط خوب میان افغانستان و پاکستان است و آماده است تا با پاکستان در رابطه به صلح افغانستان صحبت کند.

وی افزود که تعقیب نشست چهار جانبه به گونه جدی مربوط به کشور های عضو این نشست می شود.

این در حالیست که حکومت افغانستان تلاش های تازه را به هدف گفتگوی رو در رو با طالبان مسلح آغاز کرده است و در پیوند به آن نشست چهار جانبه روز دوشنبه در اسلام آباد به شرکت نماینده گان افغانستان، پاکستان، چین و امریکا برگزار گردید.

به سلسله نشست های چهار جانبه دومین نشست به تاریخ ۱۸ ماه جاری میلادی در کابل برگزارخواهد شد.

سفیر بریتانیا در کابل در پاسخ به سوال که آیا اختلافات میان طالبان پروسه صلح را متضرر نخواهد کرد گفت، حکومت افغانستان این را مشخص کرده است که با تمام گروه های مسلح آماده گفتگو است و مثال های خوبی گفتگو با گروه های غیر متحد در دنیا وجود دارد.

کرین پیرس سفیر بریتانیا در کابل از طالبان مسلح نیز خواست تا از فرصت به وجود آمده استفاده کرده به گفتگو های صلح حاضر شوند.

وی افزود:

“چیزیکه ما به آن نیاز داریم این است که همه باید به حد توان خود بگونه جدی کار کند در این صورت پروسه صلح ادامه خواهد یافت و یک پلان و طرزالعمل مشخص وجود خواهد داشت و طالبان از این فرصت که نشست چهار جانبه به وجود آورده آنرا شناسایی کرده حاضر به گفتگوی صلح شوند”

همکاری بریتانیا با پروسه صلح افغانستان به دلیل روابط نزدیک اش با پاکستان که میزبان طالبان مسلح خوانده شده است، مهم عنوان می شود.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار