افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, خبر ویژه -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : سه‌شنبه, 22 سپتامبر , 2015 لینک کوتاه خبر :

اعلان آماده گی حزب وفاق ملی برای نبرد با داعش

اعضای حزب وفاق ملی روز گذشته در نشستی در کابل گفتند که وقت آن فرا رسیده تا مردم متحد شده و علیه داعش مبارزه نمایند.

 

بسم الله شیر رییس این حزب گفت: تصمیم گرفته اند که صد ها تن از حامیان شان را به ننگرهار بفرستند تا در کنار نیرو های امنیتی، علیه داعش در این ولایت مبارزه کنند.

 

وی گفت:

 

“حزب وفاق ملی افغانستان با تعداد کثیر از جوانان و مردم از شمال و جنوب از شرق و غرب ما انشا الله در پهلوی مردم ننگرهار و مشرقی می رویم و ایستاده گی می کنیم و حکومت باید هرچه زودتر مردم که آنجا می روند و در پهلوی مردم مشرقی ایستاد می شود باید آنها را تجهیز بکند که ما بتوانیم از خاک، وطن و ناموس خود دفاع کنیم.”

 

اعضای این حزب گفتند که اگر برای جلوگیری از فعالیت گروه دولت اسلامی یا داعش در برخی از ولسوالی های زون شرقی افغاستان اقدام نشود، این گروه تقویت شده، اکثر مناطق کشور را با تهدید مواجه خواهد ساخت.

 

قبل از این نیز تعدادی از اعضای حزب وفاق ملی به کنر رفته و علیه پاکستان اعلام جهاد کردند.

 

این در حالیست که برخی از اعضای شورای ملی از حکومت خواسته اند تا هرچه زودتر برای پاکسازی ولایت ننگرهار از حضور داعش اقدام کند.

 

آنان گفته اند که اگر حکومت به زودی در این رابطه دست به کار نشود، آنان خود دست به کار خواهند شد.

 

به تازه گی رییس جمهور اشرف غنی گفت که روی پلانی کار جریان دارد که به اساس آن به زودی به مشکلات ولایت ننگرهار رسیده گی خواهد شد.

 

در این حال، مردم عام حرکت روز گذشته حزب وفاق ملی را نمایشی خوانده و نسبت به موثریت آن ابراز بی باوری کرده اند.

 

یکی از باشنده های شهر کابل در این مورد گفت:

 

“وقتی حزب می جنگد این حکومت دگر چی معنا دارد، اینها بخاطر شهرت خود این کار ها را انجام می دهند و بخاطر امتیاز گیری از حکومت این همه را انجام می دهند در طول سال های گذشته ما دیدیم که حزب ها کدام نتیجه نداشته.”

 

یک تن دیگر از باشنده های کابل می گوید: در صورتی که احزاب سیاسی و جوانان در کار مبارزه با مخالفین مسلح در کنار نیروهای امنیتی قرار گیرند، دامن ناامنی در کشور برچیده خواهد شد.

 

“به نظر من اقدام این حزب نتیجه نخواهد داشت که به نفع افغانستان و منافع ملی افغانستان باشد، اگر همین حزب و همین جوانان با نیروهای امنیتی یکجا شوند می تواند که نتیجه مطلوبی داشته باشد.”

 

نگرانی ها در باره گسترش فعالیت گروه دولت اسلامی یا داعش در حالی ابراز می شود که از چند ماه به اینسو ناامنی در ولسوالی های اچین، هسکه مینه، کوت، حصارک، بتی کوت، مومند دره و برخی از ولسوالی های دیگر ولایت ننگرهار افزایش یافته که به اساس گزارش ها، در نتیجه آن حدود شش صد تن کشته شده اند.

 

گفته می شود که گروه داعش در مناطق تحت کنترول شان برای خود زندان ساخته و به تازه گی بخاطر نفوذ این گروه، بیش از 50 مکتب در ننگرهار به روی متعلمین مسدود شده است.

 

گرچه تا حالا مقامات امنیتی افغان در باره اقدام حزب وفاق ملی چیزی نگفته، اما آنان در گذشته از خیزش های مردمی در برابر مخالفین مسلح در نقاط مختلف افغانستان استقبال کرده اند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار