افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, خبر ویژه -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : شنبه, 22 سپتامبر , 2012 لینک کوتاه خبر :

اعلام اسامی نمایندگانی که امضاهایشان را پس گرفته بودند!

alt

سرانجام مجلس نمایندگان پس از خواست های مکرر شماری از نمایندگان در نشست روز شنبه نام های آن نمایندگانی را اعلام کرد، که برای استیضاح وزیر اطلاعات وفرهنگ امضاء کرده بودند و دوباره از این خواست شان صرف نظر کرده اند.

از میان شصت ونه عضو مجلس نمایندگان که برای استیضاح وزیراطلاعات و فرهنگ در تقاضا نامه یی امضا کرده بودند، نزده نماینده امضاء های شان را پس گرفته اند.

هئیت اداری مجلس نمایندگان با افشای نام های آنان گفته است که این نمایندگان پس از امضاء برای استیضاح وزیر اطلاعات و فرهنگ، دوباره به گونه کتبی از این خواست شان صرف نظر کرده اند.

نایب منشی مجلس نمایندگان، محمد فرهاد عظیمی گفته است که:« از میان ۶۹ نمایند گان که برای استیضاح وزیر اطلاعات و فرهنگ امضا کرده بودند ۱۹ تن شان از این خواست شان منصرف شدند.
که نام های شان قرار ذیل است:
هیلی ارشاد، فرهاد مجیدی، حبیب الرحمن، گل افغان، امیرخانیار، مولوی عبدالرحمان رحمانی، محمود خان سلیمان خیل، چمن شاه اعتمادی، منورشاه بهادری، شیر ولی احمدزی، محمد یوسف صابر، عبدالقیوم سجادی، نقیف الله فایق، حاجی محمد هاشم، بشیر احمد ته ینج، داکتر بابر فرهمند و عبدالصبور خدمت

این درحالی ست که تقاضا برای استیضاح وزیر اطلاعات و فرهنگ و دوباره منصرف شدن برخی از نمایندگانی که چنین تقاضا کرده بودند واکنش های هم به همراه داشته است.

نمانیدۀ مردم زابل در مجلس نمایندگان، عبدالقادر قلات وال گفته است که:« مردم در بارۀ مجلس چی فکر می کنند. آیا همان ادعاهای که قبلآ در بارۀ نماینده گان وجود داشت که نمانیده گان معامله های شخصی را انجام داده اند و پول به دست آورده اند همین گفته ها به حقیقت می رسد.»

نمایندۀ مردم کابل در مجلس نمایندگان، شکریه بارکزی گفته است که:« آیا اگر ما در مورد استیضاح وزیران چنین برخورد داشته باشیم پس در مورد رای اعتماد هم باید چنین باشد. مثلا ما دیروز برای وزیران رای اعتماد دادیم و امروز برویم و پس بگیریم که مفکورۀ ما در بارۀ آنها تغیر کرده است.»

اما شمار دیگری از نمایندگان این گفته ها را رد میکنند.

نمایندۀ مردم بدخشان در مجلس نماینده گان، فوزیه کوفی گفته است که:« این حق نمایند گان است که اگر امروز امضا می کنند فردا می توانند که دوباره امضاهایشان را پس بگیرند.»

این گفته ها در حالی ابراز میشوند که پیش از این شماری از نمایندگان هم دیگرشان را به معامله گری ها در پیوند به استیضاح شماری از وزیران و سلب اعتماد از آنان متهم ساخته اند. چنانکه برخی از نمایندگان در این نشست گفته اند که این ادعاها با منصرف شدن نمایند گان از استیضاح وزیراطلاعات و فرهنگ به حقیقت پیوست.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار