افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اجتماعی, اخبار, امنیتی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : شنبه, 9 سپتامبر , 2017 لینک کوتاه خبر :

اعلامیۀ گارنیزیون کابل خطاب به هواداران مسعود

گارنیزیون کابل

در اعلامیۀ گارنیزیون کابل آمده است: از حمل اسلحه و استفاده وسایط دولتی خودداری کنید.

قوماندانی عمومی گارنیزیون کابل به مناسبت هفتۀ شهید به هواداران احمدشاه مسعود گفته است که از انتقال هر نوع سلاح در جریان راه پیمایی در جاده‌ها، پوشیدن یونیفورم نهادهای امنیتی افغان و استفادۀ وسایط دولتی خودداری کنند.

این قوماندانی با نشر اعلامیه‌ای تأکید کرده است که تا محدودیت‌هایی را که از جانب تیم امنیتی کابل با توجه به تهدیدات و جلوگیری از خطرات بعدی اتخاذ گردیده رعایت کنند.

جلوگیری از انتقال هر نوع سلاح در جریان راه پیمایی در جاده‌ها، استفاده از وسایط دولتی، پوشیدن یونیفورم نهادهای امنیتی دفاعی، فیلم سیاه و عکس احمدشاه مسعود در دو طرف دروازه‌های شیشه‌های وسایط محدودیت‌هایی است که گارنیزیون کابل وضع کرده است.

همچنان، این قوماندانی برای راه پیمایان مسیرهایی را در شهر کابل مشخص کرده است که راه پیمایان به رعایت آن مکلف شده اند.

در اعلامیۀ گارنیزیون کابل آمده است کارته پروان – سرک 80 متر تایمنی – چهارراهی شهید هوتل‌ها – سرک هشتاد متره الی چهارراهی میدان هوایی – چهارراهی مسعود شهید و بازگشت دوباره از عین مسیر، کارته پروان – چهارراهی برکی – سالنگ وات – زیرزمینی و بازگشت دوباره از عین مسیر.

گارنیزیون کابل ساحات دیگر شهر کابل را بنابر عوامل و تهدیدات امنیتی محدود ساخته و گفته است تخطی ‌ا خلاف ابلاغیه به شمول تغییر مسیر مسؤولیت به دوش راه پیمایان خواهد بود.

این در حالی است که امروز جاده‌های کابل شاهد استفادۀ وسایط دولتی در کاروان‌های راه پیمایان بود و تیراندازی هوایی نیز در چندین نقطۀ شهر صورت گرفته است.

بصیر مجاهد، سخنگوی پولیس کابل در این مورد گفت: تایم صبح بعد از گل‎گذاری دو بار فیر صورت گرفت در چهارراهی مسعود، اما اکنون وضعیت نورمال است. من در ساحه حضور دارم و همه ساحات تحت پوشش امنیتی – کشفی قرار دارد.

جنرال افضل امان، سرپرست فرماندهی گارنیزیون کابل نیز تأیید کرد که در دهمزنگ و دو منطقۀ دیگر شهر کابل، فیرهای هوایی انجام شده که تلفاتی در پی نداشته است.

از سوی دیگر، بر اساس گزارش‌های رسانه‌های محلی افغانستان روز گذشته، سه کودک در نتیجۀ تیزرانی و عدم توجه کاروان‌های هواداران مسعود زخمی شدند که به شفاخانۀ صحت طفل منتقل گردیدند.

در حال حاضر، نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان جاده‌های مرکزی شهر کابل، جاده‌های منتهی به ارگ و وزارت دفاع را مسدود کرده است.

 

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار