افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اجتماعی, اخبار, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : شنبه, 12 آگوست , 2017 لینک کوتاه خبر :

اعلامیۀ مطبوعاتی داکتر عبدالله عبدالله به مناسبت روز جهانی جوانان

عبدالله عبدالله

ریاست اجراییه جمهوری اسلامی افغانستان در یک اعلامیۀ مطبوعاتی به مناسبت روز جهانی جوانان را به جوانان کشور عزیز تبریک گفت.

در اعلامیه آمده است: جوانان، بخش تأثیرگذار جامعۀ ما و مظهر قوت و اطمینان و مدافعین راستین ارزش‌های والای دینی و ملی ما محسوب می‌شوند.

جوانان افغانستان با حضور فعال در سنگرهای داغ نبرد و با سپرساختن سینه‌های‌ خویش برای دفاع از جان و مال و عزت مردم سرزمین خیش‌، این نوید را می‌دهند که با شهامت و پایمردی بر چالش‌ها فایق گردیده و فردایی مملو از آرامش و رفاه را برای مردم خویش به ارمغان می‌آورند.

با وجود همۀ چالش‌ها، جوانان افغانستان مسیر پیشرفت و ترقی را ادامه می‌دهند. جوانان افغانستان در عرصۀ آموزش‌های ابتدایی و عالی، به موفقیت‌های شایانی دست یافته‌اند. خوشبختانه با گذشت هر سال به میزان دانش آموخته‌گان در مقاطع مختلف تحصیلی، افزایش قابل ملاحظه‌یی رونما می‌گردد که این خود، گامی است در راستای غلبۀ نور بر تاریکی و دانش بر جهل. جوانان افغانستان در میدان‌های ورزش نیز بسیار خوب درخشیده‌اند.

دولت جمهوری اسلامی افغانستان بر تعهد خویش مبنی بر حمایت همه‌جانبه از جوانان استوار است. ما تلاش ورزیده‌ایم فرصت‌ها و زمینه‌های لازم را برای حضور جوانان در رهبری نهادهای دولتی فراهم سازیم و از قابلیت‌ها و ظرفیت‌های آنان در راستای ارایۀ خدمات عمومی و توسعه و بازسازی استفاده نماییم. حکومت وحدت ملی حساب ویژه‌یی روی جوانان متخصص و چیزفهم دارد.

ایجاد اشتغال برای جوانان و رهایی آنان از بیکاری، در اولویت‌های کاری رهبری حکومت قرار دارد. باور داریم که با حل بیکاری، بیش‌تر مشکلات و چالش‌های اجتماعی دیگر مرفوع خواهد شد.

جوانان قربانیان اصلی مواد مخدر هستند. مبارزه با زرع، تولید و قاچاق مواد مخدر وظیفۀ اساسی ما را تشکیل می‌دهد.

ساختن جامعۀ سالم نیاز به افراد سالم دارد و رسیدن به چنین هدف والایی، جز با یاری و همکاری جوانان میسر نیست. باردیگر روز جهانی جوانان را به همۀ شما جوانان با همت، سرفراز و با غرور افغانستان تبریک و تهنیت عرض می‌نماییم.

 

داکتر عبدالله عبدالله

 

رییس اجراییه جمهوری اسلامی افغانستان

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار