افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : یکشنبه, 11 دسامبر , 2016 لینک کوتاه خبر :

اعلامیۀ مطبوعاتی ارگ در پیوند به روز جهانی حقوق بشر

ارگ

 

در اعلامیه ارگ ریاست جمهوری آمده است: دهم دسامبر برابر است با روز جهانی حقوق بشر و روز ملی یادبود از قربانیان جنگ که همه‌ ساله از این روز در افغانستان تجلیل می‌گردد. مردم و دولت افغانستان که طی سال‌های متمادی شاهد نقض موارد حقوق بشری بوده‌اند، این روز را مهم و با ارزش می‌پندارند.

مردم و دولت جمهوری اسلامی افغانستان، در فصل جدید سیاسی با حفظ ارزش‌های دموکراتیک و حقوق بشری در تلاش‌اند، تا کرامت انسانی و حقوق بشری به‌حیث یک ارزش فرهنگی در کشور بیشتر نهادینه شود. متأسفانه هنوزهم گروه‌های تروریستی در افغانستان با انجام اعمال وحشیانه دست به جنایت بشری زده و حقوق بشری را به‌صورت گستردۀ آن نقض می‌کنند.

 

حکومت وحدمت ملی در راستای حمایت از امنیت جانی شهروندان کشور و در زمینۀ تأمین ارزش‌های حقوق بشری، در برابر این گروه‌ها با تمام توان ایستادگی می‌نماید و درعین حال می‌کوشد تانیروهای امنیتی و دفاعی کشور در ساحۀ مسوولیت شان به این مهم (حقوق بشر) بیش از گذشته توجه نمایند.

 

همچنان حکومت، روی چگونگی بهبود وضعیت زندان‌های کشور و جلوگیری از شکنجۀ زندانیان کار نموده، بیش از هروقت دیگر وضعیت را تحت نظارت دارد و سهولت‌های لازم را برای زندانیان مهیا کرده‌است.

 

حکومت افغانستان بر حفظ آزادی بیان، کرامت انسانی و تأمین حقوق شهروندان کشور متعهد می‌باشد و این ارزش‌ها را بر پایۀ قوانین نافذۀ کشور تقویت و حمایت همه‌جانبه می‌نماید.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار