افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اجتماعی, اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : شنبه, 3 ژوئن , 2017 لینک کوتاه خبر :

اعلامیۀ حزب جمعیت اسلامی درخصوص حمله به تظاهرات کننده گان کابل

حزب جمعیت اسلامی

حزب جمعیت اسلامی در خصوص به خشونت کشیده شدن تظاهرات مسالمت آمیز مردم کابل، اعلامیه ای را صادر کرد.

این شورا در اعلامیه خود که به دنبال نشست فوق العاده این شورا در خصوص به خشونت کشیده شدن تظاهرات مسالمت آمیز مردم کابل برگزار شد، آورده است: باشنده گان مصیبت زده کابل با استفاده از حق مصرح در قانون اساسی، دست به تظاهرات مسالمت آمیز زدند، اما برخی از نیروهای امنیتی حاضر در صحنه به جای تامین امنیت تظاهرات کننده گان، بر آنان آتش گشودند و شماری از جوانان وطن دوست و بی‌گناه را در ماه رمضان، به شهادت رساندند.

اعلامیه افزوده است: جمعیت اسلامی افغانستان اعمال خشونت آمیز و ضد قانونی آن عده از مسئولان امنیتی را که شماری از تظاهر کننده گان بی دفاع را مظلومانه به شهادت رساندند، به شدت محکوم می‌کند و از دولت می‌خواهد که در اسرع وقت، عاملان آن را توسط یک کمسیون حقیقت یاب بی طرف، شناسایی کند و به پنجه قانون بسپارد.

جمعیت اسلامی افغانستان از جامعه جهانی که به گفته این جمعیت برای امنیت و ثبات افغانستان هزینه‌ می‌کند و از سازمان‌های داخلی و بین المللی مدافع حقوق بشر خواسته است که نگذارند مردم سالاری بیش از این در افغانستان صدمه ببیند و زیر چتر جامعه جهانی، استبداد و خودکامگی پا بگیرد و دستاودهای سالیان گذشته به باد رود.

این جمعیت تاکید کرده است که بر فداکاری در راستای استقلال و آزادی و تامین امنیت و ثبات سراسری در کشور متعهد می‌باشد و به هیچ جمعی اجازه نمی دهد تا از وضعیت موجود در برهم زدن اوضاع سوء استفاده کنند،‌ در عین حال جمعیت اسلامی افغانستان از تمامی حقوق باشنده گان از جمله حق تظاهرات حمایت می کند و هیچ گونه زور گویی را نمی پذیرد.

این اعلامیه نوشته است که جمعیت اسلامی افغانستان من‌حیث بزرگترین حزب سیاسی کشور که در تأمین امنیت و ثبات کشور نقش مهم ایفا کرده و در برابر تروریستان و دشمنان استقلال و آزادی بهای سنگین پرداخته است، عاملان فاجعه خونین چهارشنبه پنجم رمضان را به شدت محکوم می‌کند و از دولت می‌خواهد که دیگر با مسببان این فاجعه المناک و حوادث مشابه آن برخورد ملاطفت آمیز را کنار بگذارد و با آنان در چهار چوب قانون برخورد جدی نماید.

اعلامیه افزوده است: جمعیت اسلامی افغانستان بر این باور است که تکرار چنین حوادث مرگبار و فاجعه انگیز نشان می‌دهد که ارگان های امنیتی دولت، دچار ضعف و ناتوانی شدید می‌باشد و برای جلوگیری از تکرار آن نیاز به باز نگری جدی در سطوح بالا دارد.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار