افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, حوادث -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : چهارشنبه, 11 ژانویه , 2017 لینک کوتاه خبر :

اعلامیه وزارت امور خارجه در رابطه با انفجار تروریستی شام دیروز در کندهار

وزارت خارجه

 

وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی افغانستان انفجار تروریستی شام دیروز در دفتر والی کندهار را که منجر به مجروحیت شماری به شمول سفیر محترم امارات متحده عربی در افغانستان و والی محترم کندهار و شهادت شماری دیگر به شمول معاون والی آن ولایت، رئیس نمایندگی این وزارت در ولایت کندهار و یکتن از دیپلومات های سفارت افغانستان در واشنگتن دی سی گردید، به شدت محکوم نموده و آن را مخالفت صریح با موازین اسلام و اصول پذیرفته ­شده مصئونیت دیپلوماتیک می خواند.

 

این انفجار تروریستی در حالی رخ داده است که سفیر محترم و شماری از دیپلومات های سفارت امارات متحده عربی در افغانستان، برای افتتاح یک دارالایتام و کمک به خانواده های شهداء و کودکان بی سرپرست به ولایت کندهار سفر کرده بودند که ازینرو، باعث تأسف عمیقتر دولت و مردم افغانستان گردیده است.

 

تروریستان جنایت پیشه، با این گونه اعمال وحشیانه، بارها ثابت ساخته اند که دشمنان مشترک مردم افغانستان و دوستان بین المللی ما اند. ازینرو، وزارت امور خارجه باور دارد که این جنایت تروریستی، نه تنها روابط دوستانه دو ملت با هم برادر را نمی تواند مخدوش سازد، بلکه همکاری دو کشور و اجماع جهانی را بر ضرورت تشریک هرچه بیشتر مساعی برای از بین بردن ریشه های اصلی تروریزم، قویتر می سازد.

 

وزارت امور خارجه، ضمن آرزوی بهشت برین به شهدای این واقعه غم انگیز، اظهار تسلیت به خانواده های آنان و ابراز همدردی با دولت و مردم کشور دوست امارات متحده عربی؛ به سفیر محترم امارات متحده عربی در افغانستان، والی محترم کندهار و سایر مجروحین، از بارگاه پروردگار بزرگ، شفای عاجل استدعا می دارد.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار