افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : جمعه, 17 نوامبر , 2017 لینک کوتاه خبر :

اعلامیه عطا محمد نور والی بلخ در پیوند به حادثه تروریستی دیروز کابل

عطا محمد نور

دیروز پنجشنبه یک عامل انتحاری وابسته به داعش خود را نزدیک هواداران عطا محمد نور واقع در منطقه خیرخانه کابل منفجر کرده و باعث شهادت چندین تن از هم وطنان مان شد.

والی بلخ اعلامیه ای در این خصوص صادر کرده است که بدین شرح می باشد؛

امتنان و‌تسلیت

امروز شماری از جوانان و شخصیت های قدر شناس کشور طی همایشی در کابل، از من و کار کرد هایم قدر دانی بعمل آوردند که صمیمانه از همه ی عزیزان سپاسگزاری میکنم. ابرازمحبت دوستان و شخصیت های خبیر و عزیز کشور در مورد من، بار مسولیت هایم را سنگین تر میکند و مرا وا میدارد که بیشتر از پیش در خدمت گزاری به مردم و میهن بکوشم. اما با اندوه تمام دشمنان ما و حلقات معین در درون نظام، تاب دیدن لحظه یی از خوشی مردم ما را نیاوردند ‌و در ادامه توطیه های پیشین علیه جنبش رستاخیز، مراسم خاکسپاری سالم ایزدیارشهید و جنبش روشنایی، این مراسم را نیز هدف قرار دادند که سوگمندانه شماری از عزیزان ما مشمول شرکت کنندگان مراسم و نیروی های امنیتی شهید و‌مجروح شده اند.
مراتب همدردی و تسلیت قلبی خود را با خانواده های شهدا ابراز داشته، برای قربانیان بهشت برین، به خانواده های شان صبر و شکیبایی و به مجروحان شفای عاجل میخواهم.
از حکومت که بخش معین از آن، خود به عنوان حمایت کننده ی حلقه خبیثه و طراحان این رویداد شناخته میشود، توقعی نداریم که رویداد را پیگیری کند، اما مبارزه ما با هراس افگنی و هراس افگنان و عدالت خواهی و‌حق طلبی ما همچنان ادامه دارد و اینگونه رویکرد ها که عوامل آن مشخص است، ما و مردم ما را از مسیر مان باز نمی دارد. به قول معروف هستیم بر آن عهدی که بستیم.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار