افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : چهارشنبه, 14 دسامبر , 2016 لینک کوتاه خبر :

اعلامیه ریاست اجرائیه در ارتباط ‌به 32مین سالگرد شهادت عبدالقادر ذبیح الله

افغانستان

 

دراین پیام آمده است: سی‌و دو سال از شهادت استاد عبدالقادر ذبیح الله می‌گذرد اما یاد و خاطره او همچنان مثل سایر شهداء و قهرمانان تاریخ افغانستان زنده و ماندگار است و هرگز فراموش نخواهد شد؛ زیرا شهدا با ایثارگٍری و فداکاری‌شان در قلب تاریخ و دل‌ ملت‌ زنده‌اند.

 

شهید ذبیح الله یکی از یاران و دوستان نزدیک قهرمان ملی کشور احمد شاه مسعود و از سردم‌داران سنگر جهاد مردم افغانستان بود که، در سخت‌ترین شرایط کشور برای حفظ جان و مال مردمش و دفاع از ارزش‌های ملی و اسلامی٬ جهاد و مبارزه کرد و در همین راه مقدس به‌شهادت رسید.

 

شهید ذبیح الله یک مجاهد قهرمان، پرهیزگار٬ سنگردار دلیر، مبارز قاطع و شجاع این سرزمین است. افتخارات و دستاوردهای چشم‌گیر وی برای دفاع از حیثیت و عزت مردم و دفاع از تمامیت ارضی کشور در مقابل متجاوزان به خط زرین ثبت مبارزات مردم ما است. مردم مجاهد و مسلمان ما هرگز خدمات و آرمان‌های بلند او را فراموش نمی کند.

 

تجلیل و گرامی‌داشت از ‌سالگرد شهادت ذبیح الله و سایر شهدای افغانستان برعلاوه‌ی قدردانی از فداکاری‌ها و رشادت‌های آنان برای ملت و کشور؛ تجدید میثاقی است برای ادامه راه و اهداف عالی این مبارزان پیشتاز و هدفمند جهاد برحق مردم افغانستان.

 

دکتور عبدالله عبدالله

 

رئيس اجرائیه جمهوری اسلامی افغانستان

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار