افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : پنج‌شنبه, 3 نوامبر , 2016 لینک کوتاه خبر :

اعلامیه دکتور عبدالله عبدالله در پیوند با سفرش به قرغیزستان

پرچم افغانستان

 

جلالتمآب دکتور عبدالله عبدالله رئيس اجرائیه جمهوری اسلامی افغانستان در رأس یک هیئت عالی رتبه دولتی دیروز ۱۲ عقرب ۱۳۹۵ خورشیدی برابر به ۲ نوامبر ۲۰۱۶ میلادی به منظور اشتراک در پانزدهمین اجلاس سران حکومات سازمان همکاری‌های شانگهای کابل را به قصد قرغیزستان ترک نمود.

 

در این اجلاس‌که روز پنج‌شنبه سیزدهم عقرب ۱۳۹۵ برابر به ۳ نوامبر ۲۰۱۶ در شهر بشکیک پایتخت جمهوری قرغیزستان برگزار می‌گردد٬ قضایای مهم بین المللی٬ امنیتی٬ اقتصادی و همکاری‌های منطقه‌ای میان کشورهای عضو و کشورهای ناظر مورد بحث قرار می‌گیرد.

 

رئيس اجرائیه جمهوری اسلامی افغانستان در نشست عمومی این اجلاس، به نمایندگی از افغانستان سخنرانی می‌کند. رئيس اجرائیه کشور در صحبت‌های خویش ضمن توضیح وضعیت در افغانستان٬ بر همکاری کشورهای عضو این سازمان برای مبارزه با تروریزم٬ استقرار صلح و ثبات در افغانستان و همکاری منطقه‌ای تاکید می‌نماید. رئيس اجرائيه کشور در این نشست خواهان تسریع روند عضویت دایمی افغانستان در این سازمان می‌گردد.

 

همچنان قرار است رئيس اجرائیه کشور در حاشیه این اجلاس با شماری از نخست وزیران و نمایندگان کشورهای عضو سازمان همکاری های شانگهای دیدار و گفتگو نماید.

 

رئيس اجرائیه جمهوری اسلامی افغانستان در این ملاقات‌های دوجانبه٬ موضع رسمی حکومت افغانستان را در مورد آخرین تحولات سیاسی-نظامی در داخل افغانستان و منطقه‌ای بیان نموده و خواهان همکاری‌های همه جانبه اقتصادی-امنیتی این کشورها برای استقرار صلح و ثبات در افغانستان و منطقه می‌گردد.

 

ریاست امور رسانه‌های

 

ریاست اجرائیه جمهوری اسلامی افغانستان

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار