افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : دوشنبه, 26 دسامبر , 2011 لینک کوتاه خبر :

اعلاميه ائتلاف ملي در ارتباط با حادثه تخار

دشمنان مردم افغانستان يك بار ديگر مردم بي گناه كشور را به خاك و خون كشيده ده ها تن از افراد ملكي و بي گناه ولايت تخار را به شهادت رسانيده و يا زخمي ساختند كه در رأس آنها چهره ي شاخص و برجسته جهاد و مقاومت شهيد عبدالمطلب بيك قرار دارد. شهيد عبد المطلب بيك يكي از ستون پايه هاي جهاد و مقاومت مردم افغانستان در شمال شرق كشور بود كه در مراحل مختلف تحولات نظامي و سياسي كشور نقش بارز و تاثير گذار داشت. وي داراي محبوبيت و پايه ي مردمي گسترده و يك چهره ي خوش نام جهاد مردم افغانستان بود كه با رأي مردم ولايت تخار وارد پارلمان كشور گرديد.

شهيد عبدالمطلب بيك با درك مسئوليت هاي تاريخي و ارزش هاي ماندگار جهاد و مقاومت مردم افغانستان همواره در كنار جريان هاي سياسي مردمي قرار داشت و از آرمان ها و اهداف مردم افغانستان حمايت مي كرد. وي در جريان انتخابات رياست جمهوري گذشته از داكتر عبدالله عبدالله رئيس شوراي رهبري ائتلاف ملي افغانستان حمايت كرد و در جريان شكل گيري ائتلاف ملي افغانستان حضور فعال داشت و به حيث عضو شوراي رهبري اين ائتلاف برگزيده شده بود.

هدف گيري شهيد عبدالمطلب بيك هم به خاطر نقش او در ميان مردم به عنوان يك نخبه سياسي و جهادي كشور بود و هم به لحاظ حضور فعالش در كنار ائتلاف ملي افغانستان.

ائتلاف ملي افغانستان شهادت اين چهره شاخص جهاد و مقاومت و شمار زيادي از افراد بي گناه ملكي را به شدت محكوم مي كند و آن را كار دشمنان قسم خورده و كينه توز افغانستان دانسته ضمن ابراز هم دردي و غم شريكي با خانواده شهيد عبد المطلب بيك و ساير خانواده هاي شهداء براي جان باختگان اين حادثه فردوس برين و براي مجروحين اين حادثه تروريستي شفاي عاجل از درگاه خدوند منان مسألت دارد.

ائتلاف ملي افغانستان يك بار ديگر وقوع مكرر چنين حوادث تلخ و درد ناك را ناشي از وجود شبكه هاي وابسته به گروه هاي تروريستي در داخل دستگاه هاي امنيتي كشور و نفوذ دشمنان مردم افغانستان در اين ساختار ها دانسته از دولت افغانستان مي خواهد كه بيش از اين با ضعف و ناتواني و مسئوليت ناشناسي خود زمينه را براي قرباني شدن شخصيت هاي ملي و مردم بي گناه فراهم نسازد.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار