افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : پنج‌شنبه, 9 مارس , 2017 لینک کوتاه خبر :

اعطای50 سیت بورسیه تحصیلی رایگان به ورثه شهدای نیرو های امنیتی و دفاعی کشور

بورسیه تحصیلی

وزارت تحصیلات عالی تفاهمنامه ای را با موسسه تحصیلات عالی استقلال به امضا رساند که به اساس آن موسسه یاد شده به تعداد 50 سیت بورسیه تحصیلی رایگان را به ورثه شهدای نیرو های امنیتی و دفاعی کشور مساعدت نمود.

در محفل امضای تفاهمنامه یاد شده پوهنوال داکتر فریده مومند وزیر تحصیلات عالی از این اقدام نیک موسسه تحصیلات عالی خصوصی استقلال قدردانی نموده گفت، این اقدام نشانه درک مسوولین موسسه تحصیلات عالی استقلال از شرایط کشور و احساس میهن دوستی شان به ویژه احساس نیک شان در برابر نیروهای امنیتی کشور می باشد.

 

موصوف گفت وزارت تحصیلات عالی در مطابقت به قانون حقوق و امتیازات بازماندگان شهدا و مفقودین در تلاش است تا زمینه های تحصیلی و کاری را به ورثه شهدا که جان های شیرین شان را در راه حفظ نوامیس کشور فدا نموده اند، مساعد سازد.

 

وزیر تحصیلات عالی از سایر نهاد های تحصیلات عالی کشور خواست تا با درک مشکلات جامعه زمینه های تحصیلی را به این قشر جامعه که نیازمند کمک می باشند مهیا سازند. بعداً داکتر محمد صالح سلجوقی نماینده مردم در ولسی جرگه و رییس  این موسسه صحبت نموده گفت موسسه تحصیلات عالی استقلال با درک مسوولیت خویش در قبال مردم و کشور، به تعداد پنجاه سیت بورسیه تحصیلی را بصورت رایگان الی ختم دوره تحصیلی در اختیار بازماندگان شهدای امنیت ملی، پولیس ملی و اردوی ملی در سمستر سال 1396 خویش قرار می دهد.

 

به گفته پوهندوی محمد امیر کامه وال رییس  پوهنتون ها و موسسات تحصیلات عالی خصوصی، آن شماری از بازماندگان شهدا که واجد شرایط ادامه تحصیل باشند، بعد از تائید اسناد شان از سوی وزارت کار، امور اجتماعی، شهدا و معلولین به نهاد تحصیلی یاد شده معرفی و بعد از امتحان کانکور که از جانب موسسه تحصیلات عالی استقلال برگزار می گردد، پذیرفته می شوند.

 

در اخیر تفاهمنامه یاد شده در حضور وزیر تحصیلات عالی توسط رییس  پوهنتون ها و موسسات تحصیلات عالی خصوصی و رییس  موسسه تحصیلات عالی خصوصی استقلال امضا شد.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار