افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, خبر ویژه -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : چهارشنبه, 29 اکتبر , 2014 لینک کوتاه خبر :

اعضای کمیسیون های انتخاباتی در حال فرار

با داغ شدن تنور شلعه ور خشم و انتقاد نامزدان بازمانده از شوراهای ولایتی، خبرهایی از پناهندگی و تابعیت شبه فرار روسای کمیسیون های انتخابات و رسیدگی به شکایات انتخاباتی به کشورهای اروپایی به گوش می رسد.

تخطی ها و تخلف های متعدد و آشکار کمیسیون های و سمع شکایات انتخاباتی در خصوص روند تفکیک و بازشماری آرای انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای ولایتی گذشته از جار و جنجال های رسانه ای که برپا ساخت به تحصن نامزدهای رد شده انجامید.

بنابر گزارش های موثق واصله، نامزدهای انتخابات شوراهای ولایتی که بناحق و بر مبنای عدم قرابت با ارگ نشینان یا عدم پرداخت رشوت های کلان از راهیابی به دفاتر شوراها بازمانده اند در مقابل ساختمان کمیسیون انتخابات دست به تجمع اعتراض آمیز زده اند.

خاینان ملی و متقلبین بزرگ از جمله القابی است که از سوی معترضان به اعضای ذی ربط در پروسه انتخابات نسبت داده می شود تا به زعم آنان روند محاکمه و مجازات متخلفین را تسریع ببخشد درحالی که هیچ یک از آن اعضا خود را در مقام اتهام و جرم نمی دانند.

طی روزهای اخیر بارها مجلس نمایندگان مجلس سنا و برخی نهادهای مدنی خواهان استجواب و استنطاق و استیضاح اعضا و روسای کمیسیون های انتخاباتی شده اند تا ابهامات و کارشکنی های موجود در روند یکساله انتخابات شفاف سازی و تبیین گردد اما…

اما با داغ شدن تنور شلعه ور خشم و انتقاد نامزدان بازمانده از شوراهای ولایتی، خبرهایی از پناهندگی و تابعیت شبه فرار روسای کمیسیون های انتخابات و رسیدگی به شکایات انتخاباتی به کشورهای اروپایی به گوش می رسد که نگران کننده است.

مرزهای سست، مرزبانان خواب زده، فساد اداری و رشوت خوری های خرد و کلان در سطوح مختلف زمینه ساز فرارهای شسته رفته متخلفین و خطاکاران بزرگ را از کشور رقم زده است به گونه ای که اختلاس کنندگان کابل بانک براحتی پناهندگی و تابعیت اروپا را گرفته و از زندان های کابل گریختند اینک نیز روسای کمیسیون فرار را بر قرار ترجیح می دهند.

علیرغم درخواست علنی هیات اداری مجلس سنا در نامه رسمی به وزارت داخله و دادستانی کل مبنی بر ممنوع الخروج شدن عبدالستار سعادت و یوسف نورستانی، هنوز اقدام آنی در این خصوص صورت نگرفته است و افکار عمومی نگران روند اجرای عدالت است.

سوء استفاده از صلاحیت ها، برخورد سلیقه ای و سیاسی، رشوت گیری، اهمال کاری، امتیازگیری از حکومت، دست داشتن در تقلب و تخطی، ناتوانی مدیریتی، نقض قانون و ساخت اسناد جعلی همه آن چیزی است که مردم ملکی از مضحک و مفتضح ترین انتخابات دنیا در 2014 بخاطر دارند.

 

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار