افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, امنیتی, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : پنج‌شنبه, 11 می , 2017 لینک کوتاه خبر :

اعضای کانگرس امریکا از افزایش نظامیان امریکا در افغانستان حمایت کردند

کانگرس امریکا

اعضای کانگرس امریکا درباره افزایش نیرو در افغانستان اعلام کردند که اگر دونالد ترمپ برای اعزام عساکر بیشتر به افغانستان تصمیم بگیرد توسط اعضای کانگرس حمایت می‌شود.

در حالی که بیشتر اعضای کانگرس امریکا طرفدار اعزام عساکر تازه نفس به افغانستان هستند اما برخی از آنها تاکید کردند که افزایش نیروهای امریکایی باید هدفمند باشد.

تام‌کاتن سناتور جمهوریخواه با تاکید بر لزوم گسترش حضور نظامی امریکا در افغانستان گفت که سیاست رییس جمهور گذشته این کشور سبب بدتر شدن اوضاع این منطقه شده است.

وی افزود: این موضوعی روشن است که امریکا نیروهای کافی برای تکمیل ماموریت خود در افغانستان را ندارد پس دونالد ترمپ تصمیم نهایی در این مورد را باید اعلام کند.

جان مک‌کین رییس کمیته نیروهای مسلح سنای امریکا گفت که به دلیل اینکه ارتش نیروی کافی در افغانستان ندارد 50 ملیون دالر به نیروهای قراردادی برای حفظ و مراقبت از طیارات نظامی کشور پرداخت می‌کند.

وزیر دفاع و مشاور امنیت ملی و سایر جنرال‌های نظامی ارتش امریکا پلان جدیدی را به منظور افزایش اختیارات وزارت دفاع این کشور برای اعزام نیرو، تشدید بمباردمان و افزایش صلاحیت‌های میدانی نیروهای امریکایی در افغانستان پیشنهاد کرده‌اند.

قرار است این پلان من‌حیث بخشی از رویکرد جدید دولت امریکا در افغانستان اعلام شود اما رییس جمهور امریکا هنوز تصمیم نهایی خود را اعلام نکرده است.

اشرف غنی در واکنش به این پلان اعلام کرده که امریکا باید بر نابودی پناگاه‌های تروریست‌ها در خارج از خاک افغانستان تمرکز کند.

 

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار