افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : پنج‌شنبه, 25 آگوست , 2016 لینک کوتاه خبر :

اعزام 64 جوان به جاپان جهت تحصیلات ماستری!

جاپان میزبان کنفرانس اقتصادی افغانستان

 

استادان جوان پوهنتون ها و کارمندان ادارت مختلف دولتی که تعداد آنها به 64 تن می رسد جهت تحصیلات ماستری عازم جاپان شدند…

 

در محفلی که به این مناسبت در وزارت تحصیلات عالی برگزار شد؛ پوهنوال محمد عثمان بابری معین علمی وزارت تحصیلات عالی  ضمن قدردانی از دولت و مردم جاپان گفت با اعزام گروپ حاضر تعداد جوانان که به کشور جاپان اعزام شده اند به پنجصدو هفت تن میرسد.

 

وی اضافه کرد طی 14 سال گذشته در عرصه تحصیلات عالی کشور پیشرفت های چشمگیری در بخش های دسترسی به تحصیلات عالی، بلند بردن ظرفیت اعضای کادر علمی، تجدید نصاب درسی، ایجاد سیستم تضمین کیفیت، تجدید نظر در بخش قوانین و مقررات، زیربنای آموزشی، فزیکی و الکترونیکی صورت گرفته است. اما این دستاورد ها بسنده نبوده و کار های بیشتری باید انجام یابد.

 

پوهاند بابری از شاملان بورسیه های متذکره خواست تا منحیث سفیران کشور خود و به احترام به فرهنگ کشور میزبان در فراگیری علم و دانش تلاش نمایند.

 

بعداً هیروشی تاکاشی سفیر کشور جاپان مقیم کابل در مورد علایق میان مردمان دو کشور و روابط تاریخی آنان صحبت نموده، بر همکاری های بیشتر علمی شان در بخش تحصیلات عالی و ارتقای ظرفیت کارمندان دولتی افغانستان تاکید ورزید. همچنان معین وزارت امور زنان نیز در رابطه صحبت نموده از کمک های کشور جاپان قدردانی کرد.

قابل ذکر است دولت های افغانستان و جاپان توافق نامه ی را در سال 2011 تحت نام پروژه پیس به امضاء رساندند که مطابق این توافقنامه تا کنون به سطح ماستری   در رشته های انجنیری، زراعت و علوم اجتماعی507 تن که 20 فیصد آنرا استادان پوهنتون های کشور  تشکیل می دهد جهت تحصیل به کشور جاپان اعزام گردیده اند

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار