افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : سه‌شنبه, 8 نوامبر , 2016 لینک کوتاه خبر :

اعزام معین ارشد امورامنیتی وزارت امورداخله به اندونیزیا

وزارت داخله

 

معین ارشد امورامنیتی وزارت امور داخله کشور و هیأت همراهش، درهشتادوپنجمین نشست مجمع عمومی انترپول در اندونیزیا، اشتراک ورزیدند.

 

 

معین ارشد امور امنیتی وزارت امور داخله که در راس یک هیأت از مسوولین عالی رتبه وزارت امور داخله برای اشتراک در مجمع عمومی انترپول عازم اندونیزیا شده است، گفت که در این نشست، پیرامون چگونگی مبارزه با تروریزم و جرایم سازمان یافته، تاکید نموده و از کشور های عضو این مجمع خواهد خواست که برای مبارزه موثر با جرایم گوناگون جنایی، از جمله جرایم سازمان یافته و تروریستی که بوسیله باند ها و شبکه های تروریستی و جنایت کار انجام می شود، افغانستان را همکاری بیشتر نمایند.

 

معین ارشد امور امنیتی افزود که، در این نشست همچنان هیأت افغانستان به موجودیت مراکز و پناه گاه های تروریستان در کشور های همسایه، و آسیب پذیری افغانستان از ناحیه عبور و مرور جنایت کاران و تروریستان تاکید خواهد کرد.

 

معین ارشد امور امنیتی وزارت امور داخله را در سفر به اندونیزیا، مل پاسوال سید افندی، رییس اداره انترپول وزارت امور داخله و صدیق صدیق سخنگوی این وزارت نیز همراهی می کنند.

در این نشست، مقام های امنیتی و مسوولین انترپول از 164 کشور عضو مجمع عمومی انترپول اشتراک دارند.

 

تقویت ظرفیت اداره های انترپول در تمامی کشور های عضو مجمع عمومی، تقویت و گسترش همکاری های منطقه یی و جهانی پیرامون مبارزه با جرایم سازمان یافته و تروریستی، تدوین استرایتژی پولیس جهانی، و افزایش همکاری های مرزی میان کشور های عضو در امر جلوگیری از عبور و مرور تروریستان از مرز های کشور ها، موضوعات عمده مورد بحث در هشتادوپنجمین مجمع عمومی انترپول در اندونیزیا را تشکیل می دهد.

 

نشست متذکره روز گذشته توسط، معاون رییس جمهوری اندونیزیا گشایش یافت و قرار است برای سه روز ادامه یابد. معاون رییس جمهوری اندونیزیا، در سخنانی که در مراسم گشایش این نشست داشت، برمبارزه مشترک جهانی با جرایم و تروریزم تاکید کرد.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار