افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, امنیتی, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : یکشنبه, 18 ژوئن , 2017 لینک کوتاه خبر :

اعزام عساکر اضافی مشکل کشور را حل نمی ‌کند!

عبدالرحمان رحمانی

عبدالرحمان رحمانی گفت: افزایش نظامیان امریکایی درد مردم ما را دوا  نخواهد کرد زیرا زمانی که 150 هزار نظامی امریکایی نیز در کشور حضور داشتند، مشکل جنگ در افغانستان حل نشد.

نماینده بلخ در ولسی جرگه روز گذشته در نشست علنی گفت که امریکایی ها می خواهد شمار نظامیان خود و اختیارات آنان را در این افزایش دهند که این موضوع حاکی از تسلط نظامیان امریکایی بر افغانستان خواهد بود و این موضوع اوضاع را وخیم تر خواهد کرد.

وی، از قرارداد امنیتی کابل – واشینگتن من‌حیث یک قرارداد ننگین نام برد و تأکید کرد که تصویب این قرارداد در ولسی جرگه، یک اشتباه جبران ناپذیر بود و امروز دولت توان پرسش از امریکا درباره افزایش ناامنی ها را ندارد.

به باور وی، امریکا برای پیشبرد راهبرد نظامی و پلان های خود اقدام به افزایش نظامیان خود در افغانستان کرده و تامین امنیت و منافع ملی ما برای آنان اهمیتی ندارد.

عبدالطیف پدرام، نماینده مردم بدخشان نیز در نشست علنی روز گذشته این جرگه با اشاره به تصمیم وزارت دفاع امریکا برای اعزام 4 هزار نظامی تازه نفس نظامی به افغانستان گفت: آمدن عساکر امریکایی جنگ در شمال و غرب افغانستان را تشدید خواهد کرد.

پدرام گفت که حمله بر مسجد الزهرا و آنچه در منطقه جریان دارد، بخشی از یک پروژه کلان است واعزام عساکر اضافی مشکل را حل نمی ‌کند، بلکه جنگ را تشدید خواهد کرد.

پس از آن که رسانه های امریکا از اختیار افزایش نظامیان آن کشور به افغانستان را به وزیر دفاع واگذار کرد، رسانه های امریکایی اعلام کردند که امریکا تصمیم گرفته 4 هزار نظامی دیگر را کشورمان اعزام کند.

با این حال برخی منابع دیگر راپور داده اند که هنوز امریکا تصمیم قطعی برای افزایش نظامیان خود در افغانستان اتخاذ نکرده است.

 

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار