افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : پنج‌شنبه, 11 آگوست , 2016 لینک کوتاه خبر :

اعزام شماری از کارمندان ادارات مختلف دولتی جهت تکمیل دوره های ماستری و دوکتورا به کشور فرانسه

محفل تودیعی

 

در محفل تودیعی که به این مناسبت در وزارت تحصیلات عالی دایر شد، پوهاند محمد عثمان بابری معین علمی وزارت تحصیلات عالی ضمن قدردانی از همکاری های کشور فرانسه اعزام این محصلان را یک دستآورد خوب در تقویت نیروی بشری خوانده؛ پیرامون برنامه های این وزارت در راستای ایجاد زمینه های بهتر تحصیلات عالی در مقاطع مختلف معلومات داد.

 

وی از محصلان خواست تا منحیث سفیران کشور شان در جهت کسب علم و فراگیری مهارت های نوین علمی به وطن بازگشت نموده و مصدر خدمت به مردم خود گردند.

 

بعداً «پاسکال هنز» اتشه فرهنگی و «کی یوغی» مشاور وزارت امور کادمیک کشور فرانسه در مورد روابط تاریخی و اکادمیک میان دو کشور صحبت نموده وعده همکاری های بیشتر را در زمینه تحصیلات عالی دادند.

 

همچنان خالد یوسفزی یک تن از شاملان  برنامه یاد شده از تلاش های وزارت تحصیلات عالی و کمک کشور فرانسه در زمینه تشکری نموده، وعده سپرد تا از فرصتی که بخاطر آموختن علم برای شان مساعد گردیده است، استفاده اعظمی نموده و آنرا در خدمت وطن و مردمش قرار دهد.

قابل ذکر است که به اساس این برنامه از سال 2002 تا کنون  به شمول این گروپ حدود دو صد تن در مقاطع ماستری و دوکتورا به کشور فرانسه اعزام شده اند

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار