- خبرگزاری افغان تلکس - https://www.afghantelex.com -

اعدام شیخ نمر اشتباهی دیگر از سوی آل سعود

به باور آگاهان، عربستان سعودی گمان می کند که با اعدام آیت الله نمر، آتش خشم مردم تحت تبعیض و ستم این کشور، فروکش کرده و فریادهای عدالت طلبانه آنها در گلو خفه خواهد شد؛ اما زمان ثابت خواهد کرد که‌ آل سعود یکبار دیگر، اشتباه کرده است. همان گونه که در مورد یمن، سوریه، لبنان، عراق و سایر سرزمین های اسلامی اشتباه کرد.

وزارت داخله سعودی از اعدام آیت الله نمر باقر النمر؛ روحانی اصلاح طلب این کشور خبر داده است.

 

وزارت داخله رژیم سعودی گفته است وی در میان ۴۷ نفری است که به اتهام ارتکاب «جرائم تروریستی» اعدام شده‌اند.

 

شیخ نمر باقر النمر در سال ۲۰۱۲ بعد از انتقاد از مقام های سعودی و تقاضا برای برگزاری انتخابات آزاد در این کشور دستگیر شد. وی از تظاهرات صلح آمیز برای دموکراسی علیه تبعیض در شرق عربستان حمایت کرده بود.

 

بستگان شیخ نمر، اوایل عقرب از تایید حکم اعدام او در دادگاه استیناف سعودی خبر داده بودند.

 

دستگیری آیت الله نمر باعث اعتراض‌‌ گسترده جمعیت ۲۰ درصدی شیعیان این کشور شد و هواداران شیخ نمر می‌گویند که او هیچگاه خشونت‌طلب نبود.

 

بین سال‌های ۲۰۱۱ و ۲۰۱۳ میلادی، در جریان اعتراض‌ شیعیان به رفتار تبعیض‌آمیز رژيم وهابی سعودی، ده ها نفر در منطقه قطیف در شرق این کشور کشته شدند.

 

کارشناسان مسایل منطقه می گویند که این اقدام، بخشی دیگر از اقدامات فاجعه بار رژيم سعودی و سردمداران فاشیست تازه به دوران رسیده این رژيم بنیادگرا و مرتجع است که سرانجام، سیر سقوط آن را تسریع خواهد کرد.

به باور آگاهان، عربستان سعودی گمان می کند که با اعدام آیت الله نمر، آتش خشم مردم تحت تبعیض و ستم این کشور، فروکش کرده و فریادهای عدالت طلبانه آنها در گلو خفه خواهد شد؛ اما زمان ثابت خواهد کرد که‌ آل سعود یکبار دیگر، اشتباه کرده است. همان گونه که در مورد یمن، سوریه، لبنان، عراق و سایر سرزمین های اسلامی اشتباه کرد.

خون آیت الله جریان های انقلابی را در درون خاک سعودی، بیدار و بارور خواهد کرد و به سیر سقوط آل سعود، سرعت بیشتری خواهد بخشید .

 

اکنون گزارش ها از عربستان سعودی، حاکی از برقراری وضعیت فوق العاده امنیتی در سراسر این کشور به ویژه در ولایت های شیعه نشین شرقی است و این کاملا نشان می دهد که رژيم سرکوبگر سعودی، به شدت نگران تبعات و هزینه های بعدی این اقدام جنون آمیز و زبونانه خود است.

 

کارشناسان مسایل دنیای عرب می گویند که اعدام آیت اللهی که نه ارتش و نیروی نظامی داشت و نه حتی از پشتوانه های سیاسی و تبلیغاتی چندانی در عرصه بین المللی برخوردار بود، در گام اول، کاری سخت و غیر ممکن نبود؛ اما آنچه رژیم سعودی را به خاک خواهد نشاند، تبعات بعدی این اقدام ضد انسانی و ضد اسلامی است.

آیت الله نمر باقر النمر، به ناحق شهید شد و به وسیله بدترین مردمان در راه هدفی مقدس و متعالی به شهادت رسید و این چیزی نیست که خاندان حاکم سعودی، قدرت رویارویی با تبعات سنگین و بنیان برانداز آن را داشته باشند.

 

همان گونه که خون پاک شهید مظلوم شیخ حسن شحاطه، سرانجام دامان محمد مرسی را گرفت و او را خوار و ذلیل کرد، خون پاک شهید بزرگ آیت الله نمر باقر النمر و هزاران شهید صحرای عرفات نیز دامن آل سعود را خواهد گرفت.

 

سران سعودی تصور می کنند که با راه اندازی ماشین سرکوب و کشتار و بازداشت و اعدام و بمباران علیه شیعیان مظلوم و بی دفاع از داخل مرزهای این رژيم تا یمن و بحرین و مصر و نیجریه و عراق و لبنان و سوریه و… می توانند حاکمیت نامشروع، عاریتی و مبتنی بر ظلم و ستم خویش را که مبتنی ایدئولوژی نفرت انگیز تکفیر و ترور و تفرقه است، به سراسر جهان اسلام گسترش دهند؛ اما آنها اشتباه می کنند.

 

این اقدامات جنون آمیز نشان می دهد که رژيم سعودی، به صورت دیوانه واری برای بقا تقلا می کند و مذبوحانه تلاش می کند تا خود را از معرض سقوط به پرتگاه نیستی و ذلت و اضمحلال رهایی بخشد؛ اما دیگر دیر شده است. موج بیداری به میان توده های مسلمان در سراسر جهان اسلام، گسترده شده و آل سعود، نخستین کسانی خواهند بود که تاوان سنگین سال ها ستم و فرمانروایی ظالمانه و سلطه گری نیابتی بر مسلمانان و سرنوشت دنیای اسلام را خواهند پرداخت.

 

اعدام آیت الله نمر و ده ها تن از اعضای جامعه تحت تبعیض و ستم شیعه در آن کشور، به معنای آغاز پایان سلطنت خودخوانده رژيم سعودی بر شبه جزیره خواهد بود و این اقدام، درسی سنگین تر از شکست مفتضحانه رژيم سعودی در جنگ یمن و ناکامی سیاسی و استراتژيک و خفت بار این رژيم به رغم هزینه های سنگین حمایت از تروریزم در سوریه و عراق و لبنان و… را در پی خواهد آورد.